REKLAMA
REKLAMA

Po co obywatelowi prawo? Sądy zapraszają do dyskusji

REKLAMA

Sędziowie okręgu płockiego zorganizowali spotkania pn. „Edukacji nigdy za dużo”, które pozwolą m.in. dowiedzieć się jak wygląda sala rozpraw, kto i gdzie zasiada oraz po co potrzebny jest np. prokurator, mediator czy kurator.

Spotkania zaplanowane są w Siedzibie Sądu Okręgowego w Płocku przy pl. Narutowicza 4, a pierwsze z nich odbędzie się już 24 kwietnia o godz. 15.30. Podczas tego zwiedzania zaplanowano dyskusję na temat „Po co obywatelowi jest potrzebne prawo oraz sędzia?”. Moderatorami spotkania zostali Dariusz Wysocki – Sędzia i Wiceprezes Sądu Okręgowego w Płocku oraz Anna Ostrowska – Sędzia i Prezes Sądu Rejonowego w Gostyninie.

PowiązaneTematy

Kolejne spotkanie zaplanowane jest na 29 maja o godz. 16. Podczas wizyty w sądzie zostanie omówiona kwestia „Po co obywatelowi prokurator, adwokat, radca prawny,  notariusz, mediator, kurator?”. Moderatorami zostali przedstawiciele zawodów prawniczych.

26 czerwca o godz. 16 odbędzie się spotkanie, dotyczące sądownictwa kościelnego oraz tego, czy jest inne od powszechnego. Wykładowcą będzie Ks. Kan. dr. Tadeusz Kozłowski – Oficjał Sądu Biskupiego w Płocku. Towarzyszyć mu będzie adwokat kościelny Adam Michalski.

Spotkania pozwolą przybliżyć funkcje zawodów pracowniczych  oraz samej instytucji sądowej. Wstęp na spotkania jest bezpłatny. Swoją obecność należy potwierdzić pod numerem telefonu: 24 269-73-63 lub mailowo na adres: szkolenia@plock.so.gov.pl albo za pośrednictwem pracownika ochrony w siedzibie Sądu Okręgowego w Płocku – bez konieczności podawania danych osobowych.