Płocki WOPR na lodzie. Pokaże wam jak to robić!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już niedługo na Sobótce odbędzie się szkolenie zachowywania się podczas chodzenia po pokrywie lodowej. WOPR w Płocku, po głośnych sytuacjach w całej Polsce dotyczących załamań się lodu pod ludźmi, postanowił przeprowadzić akcję uświadamiającą.

25 lutego na Sobótce płocki WOPR organizuje szkolenie z ratownictwa i samoratownictwa lodowego. Akcja jest motywowana niską świadomością ludzi w tym zakresie, poświadczoną dużą ilością wypadków jakie miały miejsce w ostatnich miesiącach w całej Polsce.

– Wciąż pokutuje przekonanie, że jeśli grubość pokrywy lodowej przekracza 10 cm, to jest to dowód na możliwość bezpiecznego przebywania na lodzie, a tak nie jest – przekonują ratownicy płockiego WOPR.

Ratownicy WOPR będą opowiadać o tym, jak przygotować się do wchodzenia na lód i na jakich akwenach można po nim chodzić. Oprócz tego, będzie można dowiedzieć się co robić, gdy załamie się lód oraz jak korzystać z prowizorycznego sprzętu ratunkowego, jak sanki, szalik, gałąź czy drabina. Wszystko to będzie nie tylko opowiedziane, ale i zaprezentowane (jednak w związku z tym WOPR nie gwarantuje, że wydarzenie odbędzie się konkretnie tego dnia, gdyż wszystko zależy od pogody).

Dodatkowo każdy śmiałek, który okaże aktualne zaświadczenie od lekarza o stanie zdrowia, będzie mógł wziąć praktyczny udział w szkoleniu. Trzeba też będzie mieć przy sobie jeden dodatkowy komplet rzeczy, w które zwykle ubieramy się zimą (czapka, rękawiczki, kurtka, bluza, bielizna spodnie, skarpety, buty), a także plecak wyposażony w pas biodrowy i dwa duże worki foliowe np. na śmieci min. 60 l.

Szkolenie wspiera Urząd Miasta Płocka. PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

Szkolenie w formie zajęć praktycznych odbędzie się w niedzielę 25.02.2018 r. na płockim zalewie Sobótka (ul. Parowa) – od godziny 12.

Podziel się:

1 komentarz

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji