Płocki dworzec na ostatniej prostej [ZDJĘCIA, FILM]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Prace wykończeniowe na placu budowy płockiego dworca dobiegają końca. Już za miesiąc skorzystają z niego płocczanie. – Pozostało nam poustawiać meble, zamontować oświetlenie i posprzątać – zapewniał podczas środowej konferencji prasowej prezes spółki Rynex, Radosław Bednarski. – Chcemy, by już w grudniu można było skorzystać z usług obiektu. Prace zostaną jednak zakończone najwcześniej w styczniu – powiedział.

Przebieg prac na jednej z najważniejszej z trwających inwestycji w Płocku dokumentujemy na bieżąco. Od naszej ostatniej wizyty na dworcu minął tydzień, a zmian, których w tym czasie dokonano ciężko zliczyć. Remont płockiego dworca rozpoczęto w czerwcu 2013 roku – wówczas przeprowadzono prace projektowe. Pierwszą łopatę wbito natomiast 1 kwietnia tego roku. Od tamtej chwili minęło siedem miesięcy i czas ten wykorzystano w stu procentach. Straszący przyjezdnych i mieszkańców dworzec zmienił się nie do poznania. Szaroburą elewację zastąpiła nowa – zielona. Imponuje też wiata, rozciągająca się nad wszystkimi przystankami.

Inwestycja już teraz może się podobać, dając wrażenie prawie skończonej. Jak się okazuje, nie jest to odczucie mylne. Płocki dworzec już za miesiąc zostanie oddany płocczanom. Jak zapewnił nas prezes spółki Rynex, Radosław Bednarski, cel to oddanie części inwestycji w grudniu. – Chcemy, by ludzie czekający dotychczas na dworcu tymczasowym, nie musieli marznąć w zimie – wyznał podczas spotkanie z dziennikarzami. – Pełne otwarcie dworca nastąpi pewnie w okolicy stycznia – dodał.

Skąd ta rozbieżność terminowa? Jak tłumaczył prezes zarządu Ryneksu, po zakończeniu prac należy dać czas najemcom, którzy zdecydowali się wynająć lokale usługowe w obiekcie. Ich właściciele będą musieli dostosować pomieszczenia do swoich celów. Jak zapewniono podczas dzisiejszej konferencji, chętnych na wynajem nie brakuje. – W tej chwili większość naszej galerii została już zarezerwowana, rozmowy co prawda jeszcze trwają, lecz są one już finalizowane – powiedział Bednarski. – Nie zdradzamy jeszcze firm, lecz będzie tu m.in. sklepik z prasą i ciastkarnia – dodał.

Poza wspomnianymi lokalami usługowymi, na terenie dworca pojawi się też mały lokal gastronomiczny – jedzenie ma być tanie i smaczne – oraz hotel, będący także w fazie wykończeniowej – konkretna data zakończenia prac nie jest jednak znana. Rynex tłumaczy, że w tym przypadku stawia nie na tempo prac, a na ich jakość. – Chcemy zrobić dobre pierwsze wrażenie – tłumaczył Bednarski. – Ludzie korzystający z usług hotelu mają widzieć obiekt dopięty na ostatni guzik – stwierdził.

Rzeczony hotel, którego nazwę niebawem podamy, zapewnić ma swoim gościom wszystko, czego potrzebują. W każdym pokoju znajdzie się wygodne łóżko, toaleta czy dostęp do szybkiego, bezprzewodowego internetu (dostępnego na terenie całego dworca). Każdy z pokoi, jak i cały dworzec, jest też w pełni klimatyzowany. Hotel dodatkowo został wygłuszony, co jak się okazało, było niezwykle ważnym zagadnieniem. – Sporo pracy kosztowało nas odcięcie dźwięków docierających z dworca – stwierdził Bednarski. – Nie chcielibyśmy, aby śpiących gości budził przejeżdżający pociąg. Na szczęście udało się temu zaradzić – dodał.

Podczas środowej konferencji podkreślano, iż projektu nie udałoby się zrealizować bez nisko oprocentowanej pożyczki z Instrumentu Jessica, którą płockiej spółce udzielił Bank Gospodarstwa Krajowego.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji