Płock nie będzie gospodarzem Euro 2016!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Let’s meet in Płock Euro 2016” to hasło akcji, którą ogłoszono rok temu. Ze względu na tradycje piłki ręcznej w naszym mieście, Płock postanowił walczyć o organizację Euro 2016 w piłce ręcznej mężczyzn. Niestety, już dziś wiemy, że to się nie uda.

XII Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn to zawody sportowe rangi mistrzowskiej, organizowane przez EHF, które odbędą się od 17 do 31 stycznia 2016 roku w Polsce. W turnieju wystąpi 16 zespołów, automatycznie do mistrzostw zakwalifikowała się Polska jako organizator imprezy. O pozostałe miejsca odbywają się turnieje eliminacyjne.

Będzie to pierwsza w historii seniorska impreza rangi mistrzowskiej w piłce ręcznej, organizowana w Polsce. Dwa z czterech Miast Gospodarzy polskiego turnieju zostały już ogłoszone na zakończenie Mistrzostw Europy 2014 w Danii – to Kraków z Małopolską oraz Wrocław. Pozostałe dwa miasta, które będą organizatorami polskich mistrzostw poznamy 11 kwietnia, w trakcie losowania grup eliminacyjnych w Warszawie. Zostaną wybrane z czwórki walczących obecnie o ten zaszczyt miast: Gdańska, Katowic, Łodzi i Szczecina.

EHF stwierdza, że Euro 2016 nie może być w Płocku ze względu na brak czwartej trybuny. Kibice Wisły i tak twierdzą, że to spisek – źródło: Twitter.

Jest już jednak pewne, że pomimo aktywnej kampanii “Let’s meet in Płock EURO 2016”, Płock nie ma szans na organizację mistrzostw. Według Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Orlen Arena nie spełniała kryteriów Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (brak trybuny za bramkami). Co na taką argumentację dyrektor hali sportowo-widowiskowej w Płocku?

– Jeżeli Związek Piłki Ręcznej postanowił, że nie będzie Euro 2016 w Kielcach, to musiał również znaleźć powód, żeby nie było go w Płocku – powiedział nam Krzysztof Krakowski. – Uważam, że jest to znalezienie uzasadnienia na siłę, a nie z merytorycznymi podstawami – dodał.

Dyrektor Orlen Areny dodał, że jako kibic i jednocześnie osoba zawodowo związana z piłką ręczną, życzy szczęścia organizatorom w zapełnieniu wybranych hal w trakcie Euro 2016. – Chyba, że płoccy kibice zmobilizują się i pojadą ze swoją drużyną – podsumował Krzysztof Krakowski.

W Płocku nie będzie Euro2016 bo nie mamy czwartej trybuny :))))))))) – źródło: Twitter

Na profilu Euro 2016 Płock czytamy:

Decyzja została już podjęta, ale promocja miasta w kontekście piłki ręcznej będzie kontynuowana. Zauważono i doceniono starania miasta na rzecz organizacji Euro 2016, wielu mieszkańców czynnie włączyło się w nasze działania za co serdecznie dziękujemy. Piłka ręczna w Płocku była, jest i będzie. Jesteśmy przekonani, że mimo tej decyzji Płock zaistniał w świadomości wielu turystów, kibiców, mieszkańców jako silny ośrodek tej dyscypliny oraz że warto tu przyjechać i poczuć meczową atmosferę a przy okazji zobaczyć miasto.
Let’s meet in Płock!

Podziel się:

Brak komentarzy

  1. A ile kosztowałoby dostawienie tej trybuny przy budowie hali? Teraz też w budżecie obywatelskim była propozycja budowy takiej trybuny ale nastąpiła zmowa żeby zbudować jakieś nikomu nie potrzebne kryte boiska. Wstyd płocczanie!!!

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji