Płocczanin Roku 2013: jest pięć propozycji, sześciu kandydatów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Po raz 14. w Płocku zorganizowany zostanie plebiscyt na Płocczanina Roku. Zabawa, której organizatorem są płocka Gazeta Wyborcza i ratusz, ma na celu docenić zasługi płocczan na rzecz naszego miasta. W wyborze kandydatów brała udział redakcja PetroNews.

W kapitule 14. edycji Płocczanina Roku zasiedli przedstawiciele płockich mediów: Gazety Wyborczej, Tygodnika Płockiego, Radia RDC, Radia Eski, telewizji Multi TV i PetroNews – w zebraniu zabrakło delegata z Portalu Płock, który przedstawił jednak swoją propozycję. W gronie tym znalazł się także Urząd Miasta Płocka, który reprezentowany był przez wiceprezydenta, Romana Siemiątkowskiego i Monikę Maron-Kozicińską, kierownik Oddziału Informacji Miejskiej.

Każdy z obecnych podał swoich kandydatów do nagrody. Niezbędne było też umotywowanie swojego wyboru. Kryteria, postawione przez regulamin konkursu wymagały, by była to osoba, która w ubiegłym roku zrobiła coś dla Płocka. Osoba, ubiegająca się o ten zaszczytny tytuł, musiała więc swoimi osiągnięciami promować nasze miasto.

Po burzliwej i długiej dyskusji wybrano pięć propozycji, a sześciu kandydatów (jedna z kandydatur to dwóch sędziów piłki ręcznej). Do tegorocznej edycji Płocczanina Roku nominowani zostali (w kolejności alfabetycznej):

Krzysztof Krajewski, przedsiębiorca branży gastronomicznej, który swoimi akcjami – szczególnie tymi z okazji 11 listopada – zachęcał turystów do pozostania w Płocku.

Cezary Obczyński, szef płockiego WOPR, który był inicjatorem wielu akcji społecznych – w tym “Posprzątajmy płocką Sobótkę” czy Międzynarodowego Dnia Pi w Małachowiance. Razem z WOPR  organizował też “Bezpieczną zimę z WOPR” , podczas której uczono, jak uratować osobę, pod którą złamał się lód – była to jedyna taka akcja w Polsce, skierowana do osób nie związanych z ratownictwem wodnym.

Katarzyna Sylwestrzak – płocczanka, która prowadzi zespół Cheerleaders Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Impresja, bo o tej grupie mowa, to zespół z wieloma nagrodami. Dziewczyny zajęły m.in. trzecie miejsce podczas Mistrzostw Świata Cheerleaders 2013 w Bangkoku.

Paweł Śliwiński – prezes Towarzystwa Przyjaciół Płocka i lokalny społecznik. Pan Paweł był inicjatorem wielu wydarzeń, dotyczących płockiej żeglugi, a jego sztandarowym celem jest przywrócenie miastu dawnej Wisły. Kandydat do nagrody Płocczanina Roku wydał także książkę “Historia Płocka Wisłą pisana”.

Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota – sędziowie piłki ręcznej, uznani za najlepszy duet sędziowski w kraju. Leszczyński i Piechota to jedyni arbitrzy z Polski, którzy dostali nominację do prowadzenia meczów juniorek na mistrzostwach w Czechach. Sędziowie przyłączyli się też do kampanii “Let’s meet in Płock Euro 2016”.

Głos w plebiscycie będzie mógł oddać każdy płocczanin. Kupony do głosowania drukowane będą codziennie w Gazecie wyborczej do 17 maja. Będzie można także wysłać SMS z kodem kandydata pod nr 72466 (2,46 zł z VAT) w treści wpisując PL(kropka) i kod kandydata.

SMS-owe kody kandydatów: Krzysztof Krajewski 01, Cezary Obczyński 02, Sędziowie piłki ręcznej Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota 03, Katarzyna Sylwestrzak 04,  Paweł Śliwiński 05.

Przykład: głosując na Krzysztofa Krajewskiego, wysyłamy sms o treści PL.01.

Głosowanie SMS-owe trwa do 18 maja do godz. 23.59. Regulamin konkursu jest dostępny na plock.gazeta.pl i w siedzibie “Gazety Wyborczej” w Płocku, ul. Królewiecka 12e. Organizatorami plebiscytu są Agora SA i Urząd Miasta Płocka.

 Na zdjęciu: Cezary Obczyński, jeden z kandydatów do tytułu Płocczanina Roku 2013.

Podziel się:

1 komentarz

  1. Paweł Stawicki na

    A jak zagłosowac za darmo? Albo trzeba kupowac wyborczą albo kupowac dostęp do nich czy smsy. Wy nie możecie wydrukować czy dać ankiety???

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji