Płocczanin podbił Anglię

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W ostatni weekend w Londynie odbyła się pierwsza runda w ramach DriftAllstars – driftingowej ligi, uznanej za jedną z najlepszych na starym kontynencie. Podczas brytyjskiej eliminacji nie zabrakło reprezentanta Płocka, Piotra Więcka. 

Zawody odbyły się w jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w Londynie, mianowicie na Westfield Stratford obok Stadionu Olimpijskiego. Trasa przejazdu wymagała sporej znajomości techniki jazdy od kierowców, a także dobrze przygotowanego sprzętu. Od Top16 niemal za każdym przejazdem ktoś rozbijał swoje auto o betonowe bandy lub musiał rezygnować z zawodów z powodu awarii.

Sobotnie kwalifikacje dla obu kierowców teamu związanego z naszym miastem przebiegły wyśmienicie. Pierwsze miejsce zajął Piotr Więcek, drugie – Dawid Karkosik. Drugi dzień zawodów jest zawsze ciekawszy ze względu na przejazdy w parach. Było szybko, dużo dymu i robiące wrażenie kąty wychylenia. Londyńska runda zbierała potężne żniwo, jeżeli chodzi o awarie, przez to kolejne przejazdy były co chwilę opóźniane. Mimo to, emocji nie zabrakło. Piotr zdobył pierwsze miejsce, Karkosik piąte.

Wygrane kwalifikacje i zdobycie najwyższego miejsca na podium dają Więckowi komplet punktów po pierwszej rundzie DriftAllstars, a jego forma ukazuję realne szanse na wygranie całego cyklu. Kolejna runda rozpoczyna się 26 czerwca w Czechach.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji