Dwóch mężczyzn kradło wkłady do zniczy i kwiaty z grobów na Cmentarzu Komunalnym. Złodziei zatrzymali płoccy strażnicy miejscy.
Straż Miejska w Płocku ogłosiła, że 11 maja mundurowi zatrzymali na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Bielskiej dwóch mieszkańców Płocka. 37 i 48-latek kradli wkłady do zniczy oraz cięte kwiaty.
– Około godziny 12.40 świadek powiadomił dyżurnego straży miejskiej o dwóch mężczyznach, którzy mieli kraść znicze z grobów. Na miejsce udał się patrol. Ponieważ przed bramą nekropolii nie było, wbrew deklaracji osoby zgłaszającej, która miała wskazać złodziei, strażniczki najpierw sprawdziły rejon cmentarza – odnotowuje st. insp. Jolanta Głowacka ze Straży Miejskiej w Płocku.
Następnie funkcjonariuszki rozpoczęły patrol alejkami nekropolii.
– W odleglejszej części cmentarza zauważyły dwóch mężczyzn, dziwnie się zachowujących. Zaczęły, ich obserwować. Nagle panowie zaczęli ze zniczy wyjmować wkłady i chować do plecaka a kwiaty cięte do reklamówki. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku kradzieży – relacjonuje st. insp. Jolanta Głowacka.
Na miejsce zdarzenia wezwano patrol policji, którym przekazano dwóch płocczan.
































![Najlepsi żeglarze rywalizowali w Płocku na Mistrzostwach Polski klasy Micro – ORLEN Cup [ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2025/09/Regaty-ORLEN-Cup-Mistrzostwa-Polski-Micro-2025-15-360x180.jpg)









