REKLAMA

Płoccy policjanci odzyskali kultowe auto. Złodziej szykował je do sprzedaży

REKLAMA

W ostatnich dniach listopada złodziej ukradł z ogólnodostępnego parkingu w Płocku niemal zabytkowe już auto – kultowego poloneza. Policjantom udało się szybko odzyskać pojazd, a winowajca właśnie usłyszał zarzuty.

Do kradzieży rzadkiego już pojazdu doszło na jednym z płockich osiedli 26 listopada.

– Nieznany sprawca ukradł zaparkowany na ogólnodostępnym parkingu samochód, którego dzisiaj rzadko można spotkać na polskich drogach. Był to liczący już kilkadziesiąt lat polonez. By wyjechać nim z terenu parkingu, złodziej załadował samochód na lawetę i przewiózł go do oddalonej o kilka kilometrów kryjówki. Kiedy właściciel zorientował się, że sentymentalne dla niego auto zostało skradzione, powiadomił o tym policję – informuje mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa KMP w Płocku.

Śledczy z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy szybko ustalili personalia podejrzanego o kradzież i zatrzymali mężczyznę. 38-latek usłyszał już zarzut kradzieży. Ustalenia śledczych wskazują, że najprawdopodobniej polonez poddany byłby renowacji i dalszej sprzedaży.Wiekowe auto wróciło do właściciela. Sprawcy kradzieży grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Kultowy polonez należy do komendanta Chorągwi Mazowieckiej ZHP, Cezarego Supła.

– Dziękuję każdemu, kto podzielił się informacją, każdemu, kto udostępnił posta o kradzieży „Leopolda”, dla przyjaciół „Poldka”. Dzięki policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Płocku i wam odzyskałem samochód. Złodzieje poszli niestety w szkodę, zaczynając demontaż samochodu – relacjonuje na swoim profilu facebookowym komendant Chorągwi Mazowieckiej ZHP Cezary Supeł.

fot. facebook.com Cezary Supeł
fot. mazowiecka.policja.gov.pl

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 7

 1. Łukasz says:

  Hehe miał zostać poddany renowacji. Co za czasy żeby złodziej remontował kradzione…

 2. Kiero says:

  Łapy powinni obciąć skurwysynowi Pójdzie posiedzieć ze 2 lata i dalej będzie robił to samo Taki pajac to już się za normalna prace nie weźmie Ukradłeś najpierw lewa Jeszcze raz idzie prawa i bez żadnej pomocy dożywotnio od państwa

 3. Słoma says:

  Znów przyszedł „popyt” na polonezy…
  A jeszcze 10 lat temu nikt tego nie chciał

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama


REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU