REKLAMA

Piotr Ostrowicki: Stanowczo zaprzeczam słowom pana prezydenta

REKLAMA

Po emisji naszego artykułu, dotyczącego audycji „Przekrój Tygodnia” i podejmowanego w niej tematu Domu Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc” w Płocku, otrzymaliśmy oświadczenie od dyrektora Piotra Ostrowickiego, które publikujemy poniżej w całości.

W nawiązaniu do audycji wyemitowanej w Petronews i KRDP w dniu 23 lutego 2019r. stanowczo zaprzeczam wypowiedziom Pana Prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, że przez trzy dni nie stawiałem się do pracy. Kilkakrotne wypowiedzi Pana Prezydenta w tym zakresie i twierdzenie, że nie było mnie w pracy, poddają pod wątpliwość zrozumienie motywów rozstrzygnięcia sądu. Zalecam lekturę pisemnego uzasadnienia wyroków sądowych, zarówno I jak i II instancji.

Podstawą rozwiązania ze mną w trybie dyscyplinarnym stosunku pracy w kwietniu 2016 roku był, m.in. zarzut niestawiania się przeze mnie do pracy w dniach 18, 21, 22 i 23 marca 2016 roku. Przedmiotem trzyletniego postępowania dowodowego przed sądami w dwóch instancjach było właśnie ustalanie czy stawiane zarzuty mają oparcie w prawdzie.

Podkreślam, na wniosek Pana Prezydenta, jako reprezentanta pozwanego przeze mnie pracodawcy, przesłuchano kilkunastu świadków. I na podstawie zeznań tych świadków, Sąd ustalił, że nieprawdziwe są twierdzenia Prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, że nie byłem obecny w pracy. Sąd orzekł, że moje powództwo jest zasadne i przywrócił mnie do pracy. Gdyby Sąd uznał rację Pana Prezydenta, nie tylko nie przywróciłby mnie na stanowisko dyrektora, ale po prostu powództwo by oddalił.

Prezydent Miasta Płocka korzystając z przysługującego mu prawa do apelacji, poddał pod ocenę Sądu Okręgowego ustalenia dokonane przez Sąd Rejonowy i wszystko wskazuje na to, że mimo deklaracji o szacunku do wyroków sądowych, Prezydent poddaje pod wątpliwość prawidłowość ustaleń faktycznych, skoro nadal twierdzi, że nie było mnie w pracy. Moim zdaniem temat powinien być zamknięty, ja okazałem się wiarygodny. Nie ma zatem już teraz pola do dyskusji na temat faktów, które, co z dużą satysfakcją podkreślam, stoją po mojej stronie.

Ubolewam, że nadal moja osoba wywołuje u Pana Prezydenta tak dużo emocji i że jest przedmiotem prowadzonej przez Pana Prezydenta dyskusji medialnej. Jestem skromnym człowiekiem, empatycznym i skupionym na pracy. Moim celem był powrót do Domu Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc” w Płocku na stanowisko dyrektora, by móc nadal pomagać osobom potrzebującym, do Domu, którego prestiż budowałem przez 13 lat swojej pracy. Z mojej inicjatywy i pomysłu ten dom przyjął nazwę „Przyjaznych Serc”, to dzięki moim staraniom nastąpiła formalna rejestracja DPS, jako placówki świadczącej opiekę zgodnie z obowiązującym standardem.

Przeprowadziłem szeroką modernizację bazy mieszkalnej, wyposażyłem Dom w najlepszy sprzęt rehabilitacyjny, przeprowadziłem zmiany organizacyjne, by zminimalizować kadrę administracyjną. Pozyskałem wielu sponsorów i darczyńców. Zdobyłem wyróżnienia i nagrody za innowacyjne rozwiązania, w tym najwyższą, jaką można zdobyć w dziedzinie pomocy społecznej, czyli nagrodę Ministra Pracy i Polityki Społecznej.Przez okres mojej pracy odbyło się ponad czterdzieści kontroli różnych instytucji, w tym również Urzędu Miasta Płocka. Ani razu wyniki tych kontroli nie były negatywne, ani razu nie zostałem ukarany grzywną czy mandatem, nie wydano przeciwko mnie wyroku, w którym sąd stwierdziłby moją winę z powodu nieprzestrzegania praw pracowniczych. Nikt nie zakwestionował też racjonalności w wydawaniu środków publicznych. Nie robiłem tego dla poklasku, ale z potrzeby pomagania, nie licząc przy tym czasu, który spędziłem w pracy.

Nie pozwolę, by niszczono moje dobre imię, rozpowszechniając o mnie nieprawdziwe informacje w środkach masowego komunikowania się. Nie pozwolę na publiczne pomawianie mnie o takie zachowanie, które w opinii publicznej może poniżyć mnie lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla mojego stanowiska czy zawodu. Nie boję się dochodzić swoich praw przed Sądem, i jeśli będzie taka potrzeba, po raz kolejny skorzystam z przysługującego mi prawa.

Piotr Ostrowicki

Przekrój Tygodnia: Zmiany w DPS. Z jakiego powodu?

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 34

 1. Opiekun says:

  No brawo panie dyrektorze …co za gospodarnośc. Lepsza niż u p. Alberskiej jeden kierownik do półtora osoby w dziale terapii ….który co robi ? Zgandnijcie. W godzinach pracy na pewno nie zajmuje się praca na rzecz DPS i mieszkańców. A nie sorki zajmjuje się Ale prywatnym DPS I warsztatem Pana dyrektora bo przecież ktoś musi . Słusznie wydane pieniążki na zbędny etat A pracowników do pracy prawdziwej brak . Coraz lepiej hehe. Pogratulować zwolennikom prywatnego folwarku Pana Piotra . A nowe panie grupowe….cóż za wybór….wszytkie panie bez wykształcenia i pojęcia . A nie jedna pani skończyła szkole heh ale chyba nawet nie wie jaka tak jest ogarnięta ….A co dopiero mówić o zarządzaniu grupą ludzi…..Coraz lepiej …..

 2. A Jasio says:

  dalej błyszczy i błyszczy. Miernoty, nieroby, hmmm?brzmi znajomo. Chyba Jasio mówi o sobie, albo o tych co tak prędko składają wypowiedzenia. Dalej, jeszcze parę sztuk i znów wszystko będzie normalnie. Jeszcze będzie, zobaczycie.

 3. jasio says:

  Co za miernoty i nieroby tu bronią Ostrowickiego. Pewnie marzy im się powrót nieróbstwa i bezkarnego nieprzychodzenia do pracy. Po wpisach widać że to dobrze zorganizowany hejt PiSSdzielczych nierobów i te same osoby pod różnymi nickami

  • Kali Wódka says:

   Jasio dorośnij. Masz już pewnie z 50 lat, a takie głupoty piszesz. Po co kłamać i obrażać? A która partia tak cię wyedukowała można wiedzieć? I jak chcesz to bądź sobie dalej służebnicą upadłej Joanny A ha ha ha. Pomyślności.

  • Do Jasia says:

   Po języku jakiego używasz sądzę iż Jasio ma pełno w gatkach. Jasiu jak masz na prawdę na imię może powarzenie porozmawiamy i z kulturą. Jeśli ja masz.

  • Kolega says:

   Już się nie osmieszaj koleżanko bo to wy nic nie robiliscie przez 3lata widać to gołym okiem.

 4. Anna says:

  Po czym poznać czy ktoś kłamie, oczywiście po szczegółach. Prezydent Nowakowski powiedział że zakapturzony człowiek wszedł do gabinetu dyrektora Ostrowickiego i skasował monitoring tyle że monitoringu nie było nigdy w gabinecie dyrektora. Monitoring był w zupełnie innym pomieszczeniu. Kłamstwo ma krótkie nogi

  • Asia podglądaczka says:

   Monitoring założyła u siebie w gabinecie dopiero Alberska. Uwielbiała ona siedzieć i gapić się w monitor. Robiła to całymi dniami. To chyba jakieś zboczenie

 5. No ciekawe says:

  co jeszcze może wymyśleć Prezydent Nowakowski na dyrektora żeby tylko nie przyznać się do błędu, że zwolnił jednego z najlepszych dyrektorów w mieście. Jakiego pajaca jeszcze z siebie zrobi

 6. Łysy pinokio says:

  Andrzej jak będziesz tak kłamał w mediach to ci nos się wydłuży i będziesz wyglądał jak kij wbity w dynię

 7. Aga says:

  Brawo Panie Dyrektorze jesteśmy z Panem nie pozwolimy rozwalić naszego domu i dobre imię Pana.

 8. Spokojna says:

  Bardzo się cieszę,że mieszkańcy znowu będą wychodzić,wyjeżdżać,integrować się,że znowu będzie głośna impreza we wrześniu,a nie obłuda na patio….Myśleliście,że Ostrowicki schowa głowę w piasek NIE!!!Za bardzo mu zależy na swoich dzieciakach?Brawo panie Piotrze,brawo pani Dagmaro,za wytrwałość i determinację,za chęć walki o tych biednych i wyjątkowych ludzi.Poświęciliście swoje życie prywatne,żeby dać tym ludziom prawdziwy dom.?Ktoś, kto ma choć trochę pojęcia o takich placówkach,wie,że to nie lada wyzwanie.Ale przy odrobinie chęci i dobrego ❤można wiele……Brawo PetoNews za prawdę,zaangażowanie i dążenie do sprawiedliwości,dla tych biednych ludzi….tak okrutnie skrzywdzonych przez los…..

 9. bibliotekarka says:

  wielka osobowość i bardzo ciężki zawód, który przywraca godność niepełnosprawnym, to może mu nie przeszkadzajcie ???

 10. Anonim says:

  Przykre jak wpływ mediów i obługa niszczą dobrych ludzi. Prawda już nie istnieje

  • Prawdziwa says:

   Prawda zwyciężyła ,,dobry człowieku”i niestety musisz się z tym pogodzić.

  • Prawdziwa2 says:

   Twoja najprawdziwsza prawda trwała przez 3 lata?jeśli masz odrobinę honoru,ambicji i choć trochę szacunku do samej siebie,to odejdź.Przecież nie musisz tkwić w obecnym kłamstwie.Tylko pewnie albera-ta twoja prawda nie ma dla ciebie jeszcze etatu?Sorki,musisz się jakoś przemęczyć.ŻYCIE kochana,życie?

   • Koleżanka says:

    Boże dziewczyny nie poznaje was ze przez wpływ Alberskiej tak można się zmienić.13 lat wszyscy pracowaliśmy razem,wspólnie dla naszych mieszkańców a przez ostatnie 3 lata co było…..co się z wami stało koleżanki

   • Do koleżanki says:

    Jak to co się stało? Kasa, kasa, kasa. Kupione i tyle. Jakbyś taką podwyżkę dostała jak koleżanki pani dyrektor to by ci pewnie też żal Joasia było. A reszta niech zapier… za miskę ryżu.

 11. Ela says:

  Odwaga ,wiedza i doświadczenie !! Gratulacje

 12. Anik says:

  Dobrze się stało dla Tego Domu, który jest DOMEM PRZYJAZNYCH SERC. Dopiero teraz ta nazwa wraca do pierwotnego znaczenia.

 13. Brawo says:

  Brawo Panie Piotrze niech pan robi swoje czyli opiekuje się niepełnosprawnymi i prowadzi pan DPS bo jest pan znakomitym specjalistą.

 14. Mila says:

  Uważam, że trzeba być bardzo odważnym człowiekiem żeby po tak długim czasie wrócić na stołek do miejsca gdzie nic już nie jest takie samo. Najłatwiej jest hejtować i pisać bzdury o Dyrektorze Ostrowickim. Nie znacie go i nie wiecie jakim jest człowiekiem. Pracowałam tam gdy dyrektorem był jeszcze jego poprzednik ale też i ostatnia urzędniczka. Tak – urzędniczka, to określenie najbardziej do niej pasuje. Pamiętam ten dzień i ulgę kiedy się zwolniłam. Podsumowując Ostrowicki wypromował i osławił ten dom, Alberska zostawiła po sobie zgliszcza. Życzę samozaparcia i determinacji Dyrektorze Ostrowicki.

  • Pauza says:

   Bezduszna urzędniczka Joanna A. Zrobiła z domu instytucje i skłóciła ze sobą wszystkich. Nie wiem skąd miała taki pomysł na funkcjonowanie domu? Z własnego? Brawa dla Pana Ostrowickiego! Bardzo przyzwoity i odważny człowiek.

 15. Dramat says:

  Jak to ciężko odejść od koryta. Odrobina honoru Panie Dyrektorzy. Jak gdzieś nie chcą to odejść.

  • Kali says:

   No ja też się dziwię, że ta Alberska tyle wytrzymała, a przecież nikt jej nie chciał

  • Odejść says:

   Teraz czas na was żebyście odeszli a nie po kontach uciekacie i nie potraficie spojrzeć dyrektorowi w twarz.

 16. Anna says:

  Gratulacje Panie Dyrektorze ! Panie prezydencie niech już Pan pozwoli ludziom pracować.

 17. Anonim says:

  Z Panem Ostrowickim miałam doczynienia pracując w pewnej firmie budowlanej. Jeżeli jest takim dyrektorem jak Klientem to współczuję zarazem Pracownikom jak i Podopiecznym.

 18. Nauczycielka says:

  A może niech prezydent zajmie się podwyżkami dla oświaty, a nie takie tam „dyrdymały”. Zapomniał już z jakiej grupy zawodowej się wywodzi…

  • Justyna says:

   A może niech Nowakowski da pracownikom socjalnym i pracownikom DPS podwyżki za tyle lat posuchy za jego miernych rządów. I tak co roku daje nauczycielom którym wiecznie mają. Proszę się zamienić z pracownikami socjalnymi i opieki

 19. Robin Hood w kapturze? says:

  Krótko, konkretnie i na temat. O czym tu jeszcze dyskutować? Zakończmy temat.

 20. wiesia says:

  Panie Prezydencie chyba czas pogodzić się z wyrokiem i odpuścić bo jest to żenujące to Pana zachowanie i nie polepsza Pana wizerunku jako Prezydenta a wręcz przeciwnie

 21. Brawo says:

  Brawo panie Dyrektorze, oby tak dalej???życzę dalszych sukcesów. Andrzej nie kompromituj się już.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU