Piłkarze z Płocka zachwycali we Francji

REKLAMA

Płock ma swoją reprezentację w futsalu, czyli halowej odmianie piłki nożnej. Ostatnio młodzi sportowcy zajęli trzecie miejsce na turnieju we francuskim Auxerre.

W fazie grupowej, Płock rywalizował z francuskimi zespołami, takimi jak: Pscm, Tonnerre, Migennesm czy Coulanges la Vineuse. Podczas tego etapu wygrał wszystkie mecze. Dzięki temu, nasza drużyna znalazła się wśród ośmiu najlepszych.

PowiązaneTematy

W ćwierćfinale płocczanie pokonali zespół z Apopoigny, kończąc potyczkę wynikiem 2:0. W półfinale zmierzyli się z miejscowym klubem A.J. Auxerre. Rywale z partnerskiego miasta okazali się zbyt silni dla polskiej drużyny i ostatecznie rywalizacja zakończyła się wynikiem 0:2.

W meczu finałowym o trzecie i czwarte miejsce piłkarze z Płocka bez problemu rozgromili zespół z Sens – 3:0. Do naszego miasta sportowcy przywieźli puchar za trzecie miejsce oraz honorową statuetkę, ufundowaną przez Dom Współpracy z Miastami Partnerskimi.

W skład drużyny weszli: Lodziński Oskar, Lodziński Filip z SP17, Grabiński Mateusz, Jankowski Oliwier, Kotarski Adam, Bieniek Filip z SP22, Stankowski Michał z SP12 oraz Szczurowski Jakub z SP11. Ich szkoleniowcami byli Zbigniew Mierzyński oraz Paweł Grabowski.