Piłkarze Barcelony w Orlen Wiśle Płock

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Prezes Orlen Wisły Płock, Robert Raczkowski, potwierdził podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, że w czerwcu bramkarz Nafciarzy, Marin Sego odchodzi z klubu. Jego miejsce najprawdopodobniej zajmie Rodrigo Corrales, stojący za słupkami hiszpańskiej ekipy Huesca. Kontrakt z Orlen Wisłą podpisał też Angel Montoro. 

Klub od dłuższego czasu szukał bramkarza, który z powodzeniem zastąpi Marina Sego. Trener Manolo Cadenas wskazał na swojego rodaka. – Rodrigo Corrales szlify bramkarskie zbierał w słynnej Barcelonie, rywalizując o miejsce w bramce między innymi z Davidem Barrufetem, Danjelem Sariciem czy Johanem Sjöstrandem – przekonywał prezes Robert Raczkowski. – Udało nam się uzgodnić warunki kontraktu i obecnie umowa leży na biurku i czeka na podpisy.

Ten 23-letni szczypiornista swoją karierę rozpoczynał w Cangas, później przeniósł się do FC Barcelony, gdzie występował w młodzieżowej, jak i w pierwszej drużynie. Ze względu na dużą konkurencję między słupkami, Corrales w 2012 roku został wypożyczony do CB Huesca, skąd w lipcu ma trafić do Płocka.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej odbyła się też oficjalna prezentacja nowego rozgrywającego Orlen Wisły, Angela Montoro (na zdjęciu). Ten mierzący 210 cm piłkarz Barcelony zadebiutuje w meczu 14. kolejki ekstraklasy z Górnikiem Zabrze.

– Jestem bardzo zadowolony, że tu jestem, że w końcu mam możliwość trenować z Manolo w jednej ekipie – powiedział Angel podczas konferencji prasowej. – Jestem też zadowolony z atmosfery w drużynie, z kontaktów z nowymi kolegami. Mamy teraz przed sobą bardzo ważne mecze, jest to jedna z ważniejszych części w sezonie. Zaczynamy w ten czwartek i mamy w planach wygraną i zaoferowanie wysokiego poziomu gry i dużej dawki emocji kibicom. Mamy nadzieję zobaczyć was na tych meczach i na koniec roku świętować dobre wyniki – dodał.

Nowego rozgrywającego Nafciarzy chwalił też trener Cadenas. Zdaniem szkoleniowca, to niezwykle utalentowany piłkarz, który czuje potrzebę ciągłego doskonalenia swoich umiejętności. – Mamy teraz zawodnika z wielkim talentem i wielkimi umiejętnościami, który jest w odpowiednim miejscu żeby je rozwijać – przekonywał hiszpański szkoleniowiec. – Sprzyja temu atmosfera, jaka panuje w tej drużynie. W czwartek na pewno ta atmosfera pomoże mu “rosnąć” jako piłkarzowi.

Cadenas dodał też, że transfer Angelo miał na celu uzupełnić pozycję, na której jest dużo kontuzji. – Chcieliśmy wykorzystać sytuację do tworzenia zespołu przyszłościowego – stwierdził Manolo.

Do płockiej drużyny trafi więc dwóch piłkarzy z FC Barcelony. Prezes Orlen Wisły nie ukrywa, że z takim wzmocnieniem liczy na dobre wyniki swojej drużyny. – Montoro i Rodrigo to są to byli piłkarze Barcelony i cieszy nas to podwójnie, że Wisła Płock będzie taką “wyspą Barcelony” w tej części Europy – wyznał Robert Raczkowski. – Sądzę, że pod wodzą Manolo Cadenasa przekuje się to na adekwatne wyniki sportowe.

Podczas konferencji Raczkowski uciął też wszelkie spekulacje, dotyczące ewentualnego odejścia z klubu Kamila Syprzaka. “Sypa” podpisał dwuletni kontrakt. – Z Kamilem Syprzakiem mamy uzgodnione kontrakty na kolejne dwa sezony, co nas ogromnie cieszy, bo tutaj też wokół jego osoby było wiele różnego rodzaju spekulacji – powiedział.

Orlen Wisła nie zapomina o kibicach. – Od rozpoczęcia drugiej rundy pracujemy też nad zwiększeniem tej bądź co bądź największej frekwencji w kraju z 3250 do 4 tys. i dla kibiców będziemy mieli fantastyczne prezenty – zapewnia prezes Raczkowski. – Jeśli na meczu Superligi będzie frekwencja powyżej 4 tys. osób, to spośród kibiców będzie rozlosowany zwycięzca koszulki z ostatnich Mistrzostw Europy – dzięki Manolowi mamy dwie takie koszulki z podpisami brązowych medalistów mistrzostw Europy. Dzięki Marcinowi Jurkiewiczowi mamy też koszulkę reprezentacji Polski. Mamy też koszulkę od Serbów – dodał.

Szczypiorniści z Płocka wznawiają rozgrywki już w czwartek, 6 lutego. Spotkanie z Górnikiem będzie pierwszym z siedmiu rozegranych w tym miesiącu – trzy w ekstraklasie, jedno w Pucharze Polski oraz trzy w Lidze Mistrzów.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji