REKLAMA

Piłkarz GKS Góra trenował z Wisłą Płock

REKLAMA

Piłkarze Wisły Płock podczas czwartkowego treningu gościli niezwykłego zawodnika – Rafała Bieńkowskiego, piłkarza ampfutbolowego klubu piłkarskiego GKS Góra. W niedzielę, podczas przerwy meczu Nafciarzy, odbędzie się też pokaz piłki nożnej dla niepełnosprawnych.

Rafał Bieńkowski to 29-letni pomocnik, który występuje na co dzień w zespole GKS-u Góra, pierwszym tego typu klubie w naszym kraju. Amp futbol mogą trenować osoby, które przeszły jednostronną amputację kończyny, bądź też osoby z innymi, jednostronnymi wadami kończyn. Dyscyplina ta jest uprawiana już w przeszło 30 krajach na całym świecie. Bieńkowski przed amputacją lewego uda pojawiał się na boiskach ligi okręgowej. Debiut w polskiej reprezentacji zanotował 13 kwietnia 2013 roku w meczu z Francją.

Piłkarz wziął udział w czwartkowym treningu pierwszego zespołu Wisły. Jak powiedział piłkarz w rozmowie z klubową telewizją, zajęcia z pełnosprawnymi zawodnikami nie są dla niego niczym nowym. – Cały czas trenuję z zawodnikami pełnosprawnymi, a konkretnie z seniorami GKS-u – powiedział w rozmowie z Wisłą Płock. – Bałem się jedynie dysproporcji umiejętności. Inaczej gra się z piłkarzami okręgówki, a inaczej z pierwszoligowym zespołem z aspiracjami na ekstraklasę.

Piłkarz w koszulce z orzełkiem na piersi rozegrał 13 spotkań (jeden występ w kadrze B) i może pochwalić się ośmioma bramkami. Ponadto, piłkarz zajął drugie miejsce w Paddy Power Cup w 2013 roku oraz trzecie miejsce w AMP Futbol Cup 2013, gdzie zdobył pięć goli.Bieńkowski czeka na kontakt od osób, które chciałyby wziąć udział w treningach. Jeśli zainteresowanych z Płocka będzie wielu, niewykluczone że w naszym mieście zostanie utworzona sekcja dla płocczan. – Osób chcących trenować AMP futbol w Płocku jest na pewno klika. Muszą oni wiedzieć, że tu nie potrzeba żadnego specjalistycznego sprzętu – powiedział Bieńkowski. – Trzeba tylko wyjść z domu. Zmusić się do tego i rozpocząć. Początki nie są łatwe, ale można – dodał.

Wszystkie pytania na temat tej drużyny oraz zapisy przyjmowane są pod adresem mailowym info@gksgora.pl, bądź pod numerem telefonu Rafała: 502 522 071.

To pierwszy etap współpracy pomiędzy Wisłą Płock, a klubem GKS Góra. Ampfutbolowy klub urządzi pokaz gry w przerwie meczu Nafciarzy z Górnikiem Łęczna w najbliższą niedzielę.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU