REKLAMA

Piknik rodzinny na 100-lecie odzyskania niepodległości

REKLAMA

Pokazy sprzętu wojskowego, straży pożarnej, wystawy i animacje dla całych rodzin, specjalne stoisko z produktami PKN Orlen, a także gry dla dzieci – to atrakcje pikniku, jaki odbył się 15 sierpnia na Starym Rynku w Płocku. Uroczystym zakończeniem wydarzenia była transmisja z Warszawy spektaklu „Wolność we krwi”.

Piknik rodzinny z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości był częścią projektu „My Polacy 1918-2018” realizowanego przez Narodowy Bank Polski i PKN Orlen.

W trakcie wydarzenia nie zabrakło warsztatów i gier dla całych rodzin, można było obejrzeć bankowóz i pojazdy militarne, swoje zbiory wystawiła grupa rekonstrukcyjna, a na stoisku NBP mogliśmy skorzystać z kursu rozpoznawania autentyczności polskich banknotów. Swoje stoiska miały również Komenda Miejska Policji w Płocku, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Płocku oraz 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej. Byli też i młodzi adepci sztuki wojskowej – I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Płocku.O godzinie 20.30 odbyła się transmisja z pl. Piłsudskiego w Warszawie widowiska „Wolność we krwi”, obrazującego sto lat, które minęło od odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU