REKLAMA

Pijany kierowca uderzył w drzewo. Miał blisko 3 promile

REKLAMA

Do dwóch wypadków i aż 32 kolizji doszło w miniony, długi weekend na drogach Płocka i powiatu płockiego. Kierowcy nie popisali się też odpowiedzialnością – funkcjonariusze zatrzymali 8, jadących na podwójnym gazie.

Pierwszy z wypadków miał miejsce w niedzielę, 10 listopada około godz. 16 w miejscowości Stara Biała.

PowiązaneTematy

– Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 53-letni kierujący fiatem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo – informuje mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji. – Po wykonanym badaniu stanu trzeźwości okazało się, że kierujący fiatem był w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie – wyjaśnia.

Do szpitala za obrażeniami ciała przewieziony został pasażer fiata.

Do drugiego wypadku doszło w poniedziałek, 11 listopada około godz. 10.30 na drodze krajowej nr 62 w Soczewce (gm. Nowy Duninów).



– Według wstępnych ustaleń policjantów, wykonujących czynności na miejscu zdarzenia, 69-letni kierujący rowerem w niewyjaśnionych okolicznościach przewrócił się na jezdnię, na skutek czego jadący za nim rowerzysta również się wywrócił. Z obrażeniami ciała 69-latek został przewieziony do szpitala – informuje mł. asp. Marta Lewandowska.

Policjanci zatrzymali w weekend aż 6 nietrzeźwych kierowców: w Płocku przy ul. Rutskich i ul. Miodowej oraz w miejscowościach: Wilczkowo, Kosino, Stara Biała, Niesłuchowo, Sikórz i Słupno.

Doszło również do kradzieży. Pomiędzy 9 a 11 listopada skradziono oprawy lamp oświetleniowych. Wartość strat wyceniono na 10 tys. zł. Natomiast 9 listopada w miejscowości Dobrzyków skradziono pompę nawadniającą o wartości 2,5 tys. zł.

– Podczas minionego weekendu, policjanci płockiej drogówki zatrzymali prawo jazdy dwóm kierującym, którzy w obszarze zabudowanym ponad dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym – podsumowuje raport oficer prasowa płockiej policji.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU