REKLAMA

Pijani kierowcy wciąż na drogach. Jeżdżą też pomimo zabranego prawka

REKLAMA

Miniony weekend był dość spokojny. Na drogach Płocka i powiatu płockiego odnotowano jedynie po 9 kolizji. Niestety, nadal sporym problemem są pijani kierowcy.

Każdy, kto siada za kierownicę pod wpływem alkoholu powinien zdawać sobie sprawę, że może ze znacznie większym prawdopodobieństwem zranić lub zabić innych uczestników ruchu.

PowiązaneTematy

Tej świadomości zapewne nie miał kierowca, którego w stanie nietrzeźwym zatrzymano w sobotę, 23 listopada w Płocku przy ul. Kolejowej. W niedzielę, 24 listopada policjanci zatrzymali natomiast w Gąbinie kierowcę, który jechał samochodem, pomimo orzeczonego sądowego zakazu.

W weekend nie brakowało również zdarzeń o charakterze kryminalnym. W nocy z 23 na 24 listopada w Płocku przy ul. Płoskiego ktoś uszkodził powłokę lakierniczą pojazdu marki Citroen. Straty wyceniono na 3.500 zł.

Tej samej nocy w Płocku przy ul. Ciechomickiej nieznany sprawca uszkodził drzwi balkonowe. Straty w tym przypadku wyceniono na 4 tys. zł.Policjanci ostrzegają również przed złodziejami.

– Uważajmy i zwracajmy uwagę na nieznajome osoby, które pojawiają się na klatkach schodowych lub w pobliżu domu – mówi mł. asp. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Zainteresujmy się nimi, zapytajmy kogo szukają, przyjrzyjmy się im i zapamiętajmy ich wygląd. Przezorność może uchronić przed kradzieżą mienia twojego lub sąsiadów, zaś spostrzeżenia mogą być przydatne policjantom, gdyby jednak do włamania doszło. Pamiętajmy, aby zaalarmować policję, kiedy zauważymy cokolwiek, co wzbudzi niepokój w miejscu zamieszkania, na klatce schodowej, na ulicy lub parkingu, bądź jeśli zauważymy podejrzanie zachowujące się osoby – apeluje płocka policja.

Gdzie radar?
25 listopada policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służbę w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem w godz. 6-14 na trasie Płock – DK10 – DK60 – Płock.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU