REKLAMA

Pij z głową. Straż Miejska bez alkomatu!

REKLAMA

Straż Miejska w Płocku, ku uciesze kierowców-imprezowiczów, jest w posiadaniu alkomatu, z którego płocczanie chętnie korzystają, szczególnie w weekendowe poranki. Przez pewien czas będą musieli jednak liczyć na swój rozsądek – maszynę wysłano do kalibracji.

Municypalni nigdy nie odmawiali płocczanom badania alkomatem. Na pewno dzięki temu urządzeniu uratowano wiele praw jazdy, a i bezpieczeństwo na płockich drogach jest dzięki niemu większe. Teraz alkomat będzie na jakiś czas niedostępny. – Przez najbliższych kilka dni u dyżurnego Straży Miejskiej nie będzie można skorzystać z bezpłatnego badania alkomatem. Urządzenie zostało wysłane do kalibracji – informuje Jolanta Głowacka, rzeczniczka płockiej Straży Miejskiej.

PowiązaneTematy

Konserwacja jest niezbędna do prawidłowego działania testera. – Alkomat ma atest i jego kalibracji należy dokonywać co pół roku albo po 200-300 badaniach. Gdybyśmy nie dokonali tego obowiązku, urządzenie mogłoby ulec uszkodzeniu lub wskazywać błędny wynik badania – wyjaśniła rzeczniczka. – Urządzenie wysłane zostało teraz do kalibracji, żeby kierujący mogli skorzystać z niego podczas długiego majowego weekendu – dodała.