REKLAMA

Inauguracja roku PWSZ w nowej auli [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W nowej auli rozbudowanego Instytutu Nauk Humanistycznych PWSZ odbyła się we wtorek inauguracja roku akademickiego. Uroczystość poprzedziło oficjalne otwarcie nowego budynku uczelni.

PowiązaneTematy

– Jestem w tym budynku po raz pierwszy i muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem – mówił prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski podczas oficjalnego otwarcia nowego budynku Instytutu Nauk Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. – Gratuluję władzom uczelni i życzę, aby te gmachy, mimo demograficznego niżu, zawsze tętniły życiem.

Rozpoczynający się właśnie rok akademicki jest piętnastym w historii PWSZ, lecz po raz pierwszy inauguracja odbyła się w nowej auli uczelni przy ul. Gałczyńskiego. Sala powstała dzięki rozbudowie Instytutu Nauk Humanistycznych i Społecznych. Modernizacja obiektu była dofinansowana ze środków europejskich. Oprócz auli, która pomieści blisko trzysta osób, powstał także czterokondygnacyjny budynek dydaktyczny.

Jak oceniają nowe gmachy studenci? Przewodniczący samorządu studentów PWSZ nie ukrywał podziwu. – Nas, studentów powala wygląd i ogrom tego budynku – powiedział Daniel Bieniek. Jego słowom wtórują też inni żacy. – Piękny budynek. Milej się przychodzi do takiej uczelni, w której jest czysto, ładnie i schludnie – oceniła Paulina Janowska, studentka wydziału. Uczniowie mieli już okazję przyjrzeć się także salom dydaktycznym. – W tych, w których mieliśmy już zajęcia jest rewelacyjnie – oceniła Marta Klucznik, studentka.

W ramach projektu modernizacji PWSZ, wyremontowano także budynki przy Placu Dąbrowskiego, które należą do uczelni. Wykonano tam m.in. nową konstrukcję dachu, elewację, ścianki działowe, schody, windę i wymieniono instalacje.W sumie uczelnia zyskała ponad 8 tys. metrów kwadratowych powierzchni, dwie aule, czterdzieści sal wykładowych, trzy pracownie informatyczne oraz nowoczesną pracownię języków obcych z dwudziestoma stanowiskami multimedialnymi. Całkowity koszt remontu i rozbudowy to ponad 24 mln zł. Ponad 76 proc. tej kwoty pochodzi z UE, reszta z dotacji celowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zaraz po oficjalnym otwarciu nowego gmachu studenci, wykładowcy i goście przeszli do nowej auli, gdzie odbyła się inauguracja roku akademickiego. Rektor uczelni oficjalnie przywitał wszystkich gości posiłkując się listą. – Przepraszam, że mam przed sobą kartkę. Zazwyczaj nie używam ściągawki, ale dzisiaj sytuacja jest wyjątkowa, ponieważ lista gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością jest bardzo długa – mówił prof. Jacek Grzywacz.

Rektor nie ukrywał, że sytuacja demograficzna w kraju, wyższym uczelniom nie pomaga. – Nie jest to łatwy okres dla szkolnictwa wyższego. Wiąże się to z bardzo poważnym kryzysem demograficznym – stwierdził prof. Grzywacz. Rektor podsumował też ostatnie lata PWSZ. – W zeszłym roku akademickim na naszą uczelnię przyjęliśmy 2387 studentów, w tym 1974 studiowało stacjonarnie. Absolwentami naszej uczelni zostało 667 uczniów, a w sumie – przez piętnaście lat działalności – wręczyliśmy już ponad 7 tys. dyplomów.

Obecnie na PWSZ studiuje blisko 2,5 tys. osób (na siedmiu kierunkach). Naukę na pierwszym roku rozpoczęło ponad tysiąc studentów.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 0

 1. M. says:

  ależ zmiany w tej Uczelni… Zbigniew Kruszewski rektorem – ciekawe rzeczy można znaleźć w waszym artykule :)
  tylko o czym to świadczy…?

  • Damian says:

   O niczym to nie świadczy Panie M. :) Mylić się jest rzeczą ludzką. Wiem kto jest rektorem, a jednak napisałem inaczej. Przepraszam za pomyłkę i dziękuję za zwrócenie uwagi. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU