Pierwszy mecz barażowy dla Jutrzenki!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pierwszy mecz barażowy o awans do I ligi Jutrzenka rozegrała w Gliwicach. Pojedynek z miejscową Sośnicą był bardzo wyrównany, ale to płocczanki okazały się lepsze i do rewanżu przystąpią z minimalną zaliczką. 

Spotkanie lepiej rozpoczęły płocczanki, które w 9. minucie prowadziły już 5:2. Potem jednak lepiej zaczęły grać gospodynie i po 20. minutach rywalizacji był remis 7:7. Gra się nieco wyrównała, ale po kolejnym celnym rzucie Aleksandry Stasiak to podopieczne Jarosława Krzemińskiego miały dwubramkową przewagę. Ostatnie pięć minut należało jednak do szczypiornistek z Gliwic. Trzy bramki rzuciła Aleksandra Abramowicz, jedno trafienie dołożyła Patrycja Kobusińska i to gospodynie do przerwy prowadziły 13:12.

Po zmianie stron wynik cały czas oscylował wokół remisu. Ataki Jutrzenki kończyły Katarzyna Hominicka czy Dagmara Woźnica, a rzuty karne skutecznie egzekwowała Raquel Suarez-Ramos i po pięćdziesięciu minutach rywalizacji wciąż było po równo (19:19). W końcówce trzy bramki zdobyła Paulina Zaremba, kolejnego karnego wykorzystała Suarez-Ramos i to płocczanki mogą się cieszyć ze zwycięstwa w pierwszym meczu.

Mecz rewanżowy odbędzie się w sobotę 21 maja o godzinie 14:30 w hali szkoły podstawowej nr 16 (ul. Piasta Kołodzieja 7).

Sośnica Gliwice – MMKS Jutrzenka Płock 23:24 (13:12)

Jutrzenka Płock: Aneta Chodań, Aleksandra Pawłowska 2, Raquel Suarez-Ramos 5, Paulina Zaremba 3, Paulina Salamandra 1, Aleksandra Stasiak 6, Dagmara Woźnica 2, Marta Krysiak 2, Marta Pietrzak, Marlena Muras.

 

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji