Pierwszy krok do finału wykonany. Nafciarze w środę górą!

Choć wielu kibiców było sceptycznych przed pierwszym półfinałowym starciem, to jednak Nafciarze dobitnie pokazali, który zespół jest drugą siłą polskiej piłki ręcznej.

PowiązaneTematy

Głównym powodem do niepokoju były kłopoty kadrowe płockiego zespołu. Brak Gadżeta, Zele, Thiago i Miljana były poważnym osłabieniem już i tak szczupłej kadry Nafciarzy. Do tego grona najpewniej do końca sezonu dołączy również Mariusz Jurkiewicz – już w pierwszych minutach pierwszego półfinałowego starcia zniesiony na noszach z podejrzeniem zerwanych więzadeł w kolanie.

Warunki gry od samego początku dyktowali gospodarze. Jedyny remis w tym spotkaniu miał miejsce w 4. minucie rywalizacji (po golu Rafała Przybylskiego). Tak jak przed spotkaniem zapowiadał Manolo Cadenas, mecz ten płocczanie zwyciężyli dzięki konsekwentnej, silnej defensywie.

W 10. minucie spotkania wspomnianą kontuzję odniósł Mariusz Jurkiewicz, jednak nie przeszkodziło to Nafciarzom w kontynuowaniu budowania przewagi (11. min., po bramce Racotei 6:3). W kolejnych minutach byliśmy świadkami kilku niedokładnych i nieskutecznych akcji. Mimo zmarnowania dwóch rzutów karnych, przewaga Wisły wciąż rosła (20. min. 10:5). Wiślakom do końca pierwszej połowy udało się utrzymać czterobramkową przewagę (15:11). W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Dalej rządzili Nafciarze. Przy bardzo dobrej postawie zarówno Marcina Wicharego w bramce, jak i całej drużyny, zwyciężyliśmy w pierwszym półfinałowym starciu z Azotami Puławy 24:18! Drugi mecz już w czwartek o godz. 18, oczywiście w Orlen Arenie.

Wisła Płock – Azoty Puławy 24:18(15:11)

Wisła: Wichary, Coralles, Morawski – Racotea 6, Ghionea 4, Syprzak 4, Daszek 3, Tioumientsev 2, J. Moryń 2, Jurkiewicz 2, Montoro 1, Skibiński, Piechowski

Puławy: Bogdanov, Zapora, Rasimas – Krajewski 6, Sobol 4, Przybylski 4, Skrabania 3, Masłowski 1, Prce 1, Savić, Kowalik, Ćwikliński.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!