REKLAMA

Pierwszy dzień manewrów za nami. Strażacy dali radę [ZDJĘCIA]

REKLAMA

We wtorek odbył się pierwszy dzień ćwiczeń obronnych, pod kryptonimem „Bariera 2015”.

Projekt „Bariera 2015” ma na celu sprawdzenie przygotowania kadry kierowniczej Urzędu Miasta Płocka, miejskich jednostek organizacyjnych, służb porządkowych, organów i sił systemu ratowniczego miasta do wykonywania zadań w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowej na terenie Płocka oraz w warunkach zagrożenia bezpieczeństwa państwa.

PowiązaneTematy

W ramach tych ćwiczeń, 2 czerwca sprawdzana była gotowość służb ratowniczych do przeciwdziałania powodzi w rejonie placu Witosa, przed byłą cukrownią w Borowiczkach, gdzie na mostku rzeki Słupianki rozstawiona została mobilna zapora przeciwpowodziowa.

Nasi redakcyjni wysłannicy towarzyszyli strażakom w ich działaniach. Zobaczcie, jak wyglądał ten dzień na naszym materiale zdjęciowym.

3 czerwca, czyli w drugim dniu manewrów, sprawdzone zostaną działania służb ratowniczych w sytuacji, gdy do atmosfery uwolniłby się amoniak, pochodzący z instalacji chłodniczej w Kutnowskich Zakładach Drobiarskich Ex-Drob SA, a dokładnie w Zakładzie Produkcyjnym przy ul. Bielskiej w Płocku.