Pierwsze w tym sezonie starcie dla Vive…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mecze Wisły z Vive “świętą wojną” są już chyba tylko z nazwy. Sobotnie spotkanie po raz kolejny pokazało, że w ligowej rzeczywistości Vive nie pozostawia Wiśle złudzeń. Tym razem w pierwszym w tym sezonie pojedynku obydwu drużyn, kielczanie wygrali z  “Nafciarzami” 32:22 (15:11).

Wisła po prawie trzech minutach i bramce Nemanji Zelenovicia prowadziła w Hali Legionów 3:1. Dobry i skuteczny początek “Nafciarzy” trochę uśpił ich czujność i w 9. minucie, po szybkim kontrataku Manuela Strleka to gospodarze objęli dwubramkowe prowadzenie (6:4). Z biegiem czasu kryzys płocczan pogłębiał się, co w połączeniu ze świetnym okresem gry Sławomira Szmala, w 14. minucie pozwoliło kielczanom osiągnąć cztery bramki przewagi (9:5). W międzyczasie płocczanom “przytrafiła się” siedmiominutowa niemoc strzelecka, którą dopiero w 17. minucie przerwał Dan-Emil Racotea (6:9). W kolejnych minutach proste błędy w ataku plus fatalna gra w obronie Wisły, pozwoliły gospodarzom trzymać bezpieczny dystans, a na przerwę schodzić z wynikiem 15:11. O grze płockiej defensywy niech najlepiej świadczy fakt, że Vive rzuciło Wiśle bramkę nawet grając w podwójnym osłabieniu.

Druga połowa nie zaczęła się dla gości najlepiej, choć pomimo tego w 35. minucie udało im się minimalnie zmniejszyć prowadzenie kielczan (17:14). Jednak po czternastym trafieniu dla Wisły, w ciągu kolejnych dziesięciu minut zawodnicy Vive rzucili siedem bramek (24:14), co także przy pomocy Szmala skutecznie zgasiło zapędy płocczan. Ostatni kwadrans był dla gospodarzy formalnością i gdy tylko nadarzyła się okazja, kielczanie punktowali bezradnych “Nafciarzy” i ostatecznie pokonali swojego największego rywala 32:22.

Teraz przed płocczanami blisko dwa tygodnie przerwy spowodowanej meczami reprezentacyjnymi, po której “Wiślacy” na parkiet wrócą w środę, 11 listopada, gdy na wyjeździe zmierzą się ze Śląskiem Wrocław.

Vive Kielce – Wisła Płock 32:22 (15:11)

Vive Kielce: Sławomir Szmal, Krzysztof Markowski – Tobias Reichmann 1, Mateusz Jachlewski 2, Manuel Štrlek 3, Ivan Čupić 2, Mateusz Kus, Julien Aginagalde 3, Branko Vujović, Michał Jurecki 4, Grzegorz Tkaczyk 3, Piotr Chrapkowski, Karol Bielecki 12, Denis Buntić 1, Uros Zorman 1.

Wisła Płock: Marcin Wichary, Rodrigo Corrales – Michał Daszek 4, Adam Wiśniewski 1, Valenstin Ghionea 2, Ivan Nikčević 1, Zbigniew Kwiatkowski, Tiago Rocha, Marco Oneto 2, Dan-Emil Racotea 2, Milan Pušica 1, Mateusz Piechowski, Nemanja Zelenović 4, Angel Montoro, Marko Tarabochia 4, Dmitry Zhitnikov 1.

Upomnienia: Buntić, Tkaczyk, Kus – Oneto, Pusica, Piechowski, Cadenas.

Kary:
Vive Kielce – 14 minut (Kus – 6 minut = czerwona kartka, Jurecki – 4 minuty, Chrapkowski, Buntić – 2 minuty),
Wisła Płock – 8 minut (Tarabochia, Cadenas, Piechowski, Racotea).