REKLAMA

Pierwsze miejsce Orlen Team na 3. etapie Abu Dhabi Desert Challenge

REKLAMA

Załoga ORLEN Team zakończyła trzeci etap Abu Dhabi Desert Challenge na pierwszej pozycji. W klasyfikacji generalnej wciąż jest czwartym zespołem rajdu.

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk zakończyli trzeci etap Abu Dhabi Dessert Challenge z pierwszą lokatą. Jednocześnie załoga ORLEN Team utrzymała czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Tuż za Przygońskim i Gottschalkiem uplasował się Stephane Petehansel, tracąc do zwycięzców 2:19 minuty, a na trzecim miejscu rajd zakończył Khalid Al Qassimi z czasem gorszym o 3:57 minuty.

Wczorajszy wynik zapewnił Przygońskiemu i Gottschalkowi zwycięstwo. Zawodnicy mieli bardzo dobre tempo, co pozwoliło im dogonić i prześcignąć Petera Hanzela i Al Qassimiego oraz nadrobić wcześniejsze straty. Początek zmagań w zawodach był bowiem dla zawodników Orlen Team trudny.

W pierwszym etapie, 5 km przed metą w MINI Buggy urwała się półoś, przez co załoga straciła prowadzenie. Z kolei przedwczoraj Przygoński i Gottschalk stracili drzwi i jechali bez nich prawie cały odcinek. Dziś samochód sprawował się bez zarzutu, co pomogło zawodnikom osiągnąć bardzo dobry wynik.– Mieliśmy dosyć trudne, miękkie wydmy, a później przepłaszczenia, gdzie się bardzo szybko jechało – ok. 190 na godzinę. Na 160 kilometrze dogoniliśmy Hanzela i Al Qassimiego i jechaliśmy z nimi już do końca. Ostatnie 10 kilometrów przed metą ścigaliśmy się już tylko z Al Qassimim. To był fajny odcinek. Bardzo się cieszymy, że wszystko dzisiaj dobrze zadziałało i wygraliśmy. Jutro będziemy otwierali trasę i będziemy jechali jako pierwsi, co będzie dla nas trudniejsze, bo dużo łatwiej się jedzie po śladach. Musimy się skoncentrować, żeby te dwa ostatnie dni rajdu dobrze pojechać i nadrobić stratę z pierwszego dnia – powiedział Kuba Przygoński, zawodnik Orlen Team.

Wtorkowy etap Abu Dhabi Desert Challenge był najdłuższy i liczył ponad 297 km. Finałowy odbędzie się w czwartek. Dzisiaj załoga Orlen Team otwiera trasę czwartego etapu.

Wyniki po 3. odcinku Abu Dhabi Desert Challenge:

 1. Jakub Przygonski
  Timo Gottschalk
  MINI John Cooper Works Buggy – 3:48:24
 2. Stephane Peterhansel
  Andrea Peterhansel
  MINI John Cooper Works Rally  – 3:50:43
 3. Khalid Al Qassimi
  Xavier Panser
  PEUGEOT 3008 DKR – 3:52:21
 4. Bernhard Ten Brinke
  Tom Colsoul
  Toyota Hilux Overdrive – 3:52:40
 5. Martin Prokop
  Viktor Chytka
  Ford Raptor RS Cross Country – 3:54:24
 6. Cyril Depres
  Daniel Oliveras
  MINI John Cooper Works Buggy – 4:07:20
 7. Aron Domzala
  Maciej Marton
  Toyota Hilux Overdrive – 4:09:02
 8. Vladimir Vasilyev
  Konstantin Zhiltsov
  BMW X3 – 4:21:08
 9. Casey Currie
  Laurent Lichtleuchter
  Can Am Maverick x3 – 4:22:20
 10. Reinaldo Varela
  Gustavo Gugelmin
  Can Am Maverick x3 – 4:23:21

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU