Piersi pod kontrolą

REKLAMA

Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej zorganizował bezpłatne badania profilaktyczne piersi. Dzięki nim, u dwóch kobiet wykryto guzki, które wymagają dalszych badań diagnostycznych.

29 października w przychodni przy ul. Miodowej 2 kobiety mogły bezpłatnie zbadać piersi, z czego skorzystały 44 panie. Swoje wątpliwości konsultowały od razu ze specjalistą ds. chirurgii onkologicznej Pawłem Sobieskim. U większości pań wszystko było w porządku, aczkolwiek otrzymały informacje kiedy i na jakie badania kontrolne powinny się zgłosić. U dwóch przebadanych kobiet wykryto guzki. Teraz muszą jak najszybciej udać się na dalsze badania diagnostyczne.

PowiązaneTematy

– Cieszę się, że mogłam się zbadać. Moja ciocia chorowała na raka, więc trochę się bałam. Na szczęście doktor powiedział, że nie wyczuwa u mnie żadnych zmian – stwierdziła Ania, uczennica Zespołu Szkół Centrum Edukacji w Płocku.

Panie konsultowały się również z płockimi amazonkami oraz studentkami Wydziału Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku. Skłoniło je to do refleksji – nie zdawały sobie sprawy z tego, że rak może postępować tak szybko. Emocjonującym przeżyciem było dla nich dotknięcie fantomu, który prezentował zaatakowane chorobą piersi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się porady instruktorów z klubu Pure w Płocku, którzy zachęcali do aktywności fizycznej, bez względu na wiek. Bezpłatnie można było również skorzystać z analizy składu masy ciała, co dostarczyło wskazówek odnośnie zmian w swojej diecie i stylu życia, aby przez długie lata cieszyć się zdrowiem.

Kolejna akcja profilaktyczna PZOZ-u, tym razem dotycząca cukrzycy, odbędzie się 14 listopada.