REKLAMA

Piękny skwer przy Jachowicza. Prace już rozpoczęto

REKLAMA

Z inicjatywy Rady Osiedla Kolegialna, ratusz zagospodaruje działkę po rozebranym domu przy Al. Jachowicza. Powstanie tam nowoczesny, zielony skwer – będą piękne alejki, nowe drzewka i mały plac zabaw.

Projekt nowego skweru przygotowała firma LandAR. Projektanci przemienili zapomnianą działkę przy Jachowicza w zielony skwer. Ma to być jedyne w swoim rodzaju miejsce odpoczynku, relaksu. Skwer to inicjatywa radnych osiedla Kolegialna, których pomysły zostały uwzględnione w projekcie.

Architekci chcieli, by na tym terenie zasadzono jak najwięcej drzew owocowych z dawnego sadu. W skwerze znajdą się więc m.in. wiśnie, jabłonie, grusze, które pięknie kwitną. Wykonawca pozostawi duże jesiony i klony, zostaną dosadzone natomiast nowe rośliny i posiana trawa – tak, by skwer był istną enklawą zieleni. Nie zabraknie oświetlonych ścieżek spacerowych, ławek i stojaków na rowery.Jak podaje ratusz, skwer został już przekazany do realizacji. Wykonawcą projektu jest Zakład Usług Miejskich „Muniserwis. – „Muniserwis” wyciął już stare drzewa owocowe, wykonał przyłącze energetyczne do oświetlenia terenu i zaczął wytyczanie alejek spacerowych – powiedział nam Hubert Woźniak z Zespołu ds. Medialnych Urzędu Miasta Płocka. – Do końca października wykona jeszcze przyłącze wodne, nowe nasadzenia drzew i krzewów, ustawi 19 ławeczek, kosze na śmieci i urządzi mały plac zabaw z trzema zabawkami – dodał.

Inwestycja ma zostać zakończona w październiku tego roku. Koszt wykonania skweru wyniesie niecałe 400 tysięcy złotych.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU