Piękny skwer przy Jachowicza. Prace już rozpoczęto

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Z inicjatywy Rady Osiedla Kolegialna, ratusz zagospodaruje działkę po rozebranym domu przy Al. Jachowicza. Powstanie tam nowoczesny, zielony skwer – będą piękne alejki, nowe drzewka i mały plac zabaw.

Projekt nowego skweru przygotowała firma LandAR. Projektanci przemienili zapomnianą działkę przy Jachowicza w zielony skwer. Ma to być jedyne w swoim rodzaju miejsce odpoczynku, relaksu. Skwer to inicjatywa radnych osiedla Kolegialna, których pomysły zostały uwzględnione w projekcie.

Architekci chcieli, by na tym terenie zasadzono jak najwięcej drzew owocowych z dawnego sadu. W skwerze znajdą się więc m.in. wiśnie, jabłonie, grusze, które pięknie kwitną. Wykonawca pozostawi duże jesiony i klony, zostaną dosadzone natomiast nowe rośliny i posiana trawa – tak, by skwer był istną enklawą zieleni. Nie zabraknie oświetlonych ścieżek spacerowych, ławek i stojaków na rowery.

Jak podaje ratusz, skwer został już przekazany do realizacji. Wykonawcą projektu jest Zakład Usług Miejskich “Muniserwis. – “Muniserwis” wyciął już stare drzewa owocowe, wykonał przyłącze energetyczne do oświetlenia terenu i zaczął wytyczanie alejek spacerowych – powiedział nam Hubert Woźniak z Zespołu ds. Medialnych Urzędu Miasta Płocka. – Do końca października wykona jeszcze przyłącze wodne, nowe nasadzenia drzew i krzewów, ustawi 19 ławeczek, kosze na śmieci i urządzi mały plac zabaw z trzema zabawkami – dodał.

Inwestycja ma zostać zakończona w październiku tego roku. Koszt wykonania skweru wyniesie niecałe 400 tysięcy złotych.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji