Pięć wypadków, sześciu rannych. Tylko przez weekend

REKLAMA

Aż pięć wypadków miało miejsce podczas minionego weekendu na terenie powiatu płockiego. Sześć osób przewieziono do szpitala. Piękny weekend dał też efekt w postaci 37 kolizji, 6 nietrzeźwych kierowców i 42 osób odprowadzonych do izby wytrzeźwień.

Do pierwszego z wypadków doszło w piątek, 11 sierpnia w Świerczynku (gm. Drobin).

PowiązaneTematy

– Kierująca pojazdem marki Peugeot z nieustalonych przyczyn straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na przeciwległy pas ruchu, po czym dachowała – informuje Jarosław Ostrowski z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Z obrażeniami ciała przewieziono ją do szpitala – wyjaśnia.

Kolejne zdarzenie, o którym już informowaliśmy, miało miejsce 11 sierpnia w Ciachcinie (zaraz przy miejscowości Niszczyce-Pieńki).

Kierujący samochodem marki Opel, nieposiadający uprawnień do kierowania oraz będący w
stanie nietrzeźwości (0,88 mg/l), wyjeżdżając z łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem marki Mercedes. W wyniku zderzenia, oboje kierujących przewieziono do szpitala – informuje Jarosław Ostrowski.

Wypadek na DK60. Jedna osoba ranna

12 sierpnia, w sobotę, wypadek miał miejsce w Chmielewie (gm. Wyszogród). Tam kierujący pojazdem marki Toyota nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Obrażeń doznała pasażerka, która przewieziona została do szpitala.

Do kolejnego wypadku doszło 13 sierpnia w Brudzeniu Dużym. Rowerzysta nie ustąpił tam pierwszeństwa przejazdu samochodowi osobowemu. Doszło do potrącenia, rowerzysta z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Również 13 sierpnia, tym razem w Drobinie, doszło do potracenia przez auto osoby pieszej, która przebiegała przez jezdnię w rejonie skrzyżowania. – Pieszy z obrażeniami został przewieziony do szpitala – informuje Jarosław Ostrowski.

Policjanci zatrzymali także sześciu nietrzeźwych kierowców, na terenie Płocka na ul. Traktowej i Kazimierza Wielkiego oraz na terenie powiatu płockiego, w miejscowościach Nowy Bromierz (gm. Staroźreby), Drobin, Garwacz (gm. Bodzanów) oraz Czermno (gm. Gąbin). O zatrzymaniu nietrzeźwej kierującej w Płocku już informowaliśmy.

Pijana uderzyła w słupek. Tuż za przejściem dla pieszych…

10 sierpnia w Jeżewie (gm. Nowy Duninów) nieznany sprawca przebił aż 19 sztuk opon w pojazdach. Wartość strat wyniosła 1.108 zł.

11 sierpnia natomiast, również w Płocku, przy ul. Królewieckiej został zatrzymany sprawca, który dokonał kradzieży odzieży wartości 190 zł.

– Po kradzieży, sprawca chcąc uciec, zaatakował pracownicę sklepu, która próbowała mężczyznę zatrzymać. Sprawca został zatrzymany przez policjantów Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego i osadzony w areszcie policyjnym – informuje Jarosław Ostrowski.