Piątkowe utrudnienia na drogach

REKLAMA

W piątek, 13 września, na terenie miasta będą występować miejscowe utrudnienia w ruchu, związane z planowymi remontami.

Brygady remontowe, prowadzące bieżące naprawy dróg i chodników, spotkamy dzisiaj na:

PowiązaneTematy

– ul. Jasna – naprawa chodnika,
– Trasa Popiełuszki – naprawa poboczy,
– ul. Browarna – utwardzenie drogi tłuczniem,
– ul. Przemysłowa – naprawa ubytków w jezdni.

Do 16 września MZD planuje prace drogowe związane z wykonaniem asfaltu na Jachowicza. W czasie prac rotacyjnie będą wyłączane z ruchu poszczególne pasy ruchu na jezdniach w obu kierunkach. Ponadto od czwartku 12 września do poniedziałku 16 września w al. Jachowicza w rejonie skrzyżowań  Jachowicza – Bielska – Kobylińskiego i  Jachowicza – Obrońców Westerplatte – Nowy Rynek, będą trwały intensywne prace drogowe związane ze wzmocnieniem jezdni specjalnymi siatkami. Ruch pojazdów będzie odbywał się tylko po jednym pasie jezdni (okresowe, rotacyjne zwężenia) dla każdego kierunku. Czasowo nie będzie natomiast możliwy wjazd i wyjazd  z bocznych ulic Bielskiej, Nowy Rynek, Obrońców Westerplatte.

Roboty drogowe nie będą prowadzone w niedzielę, 15 września – z uwagi na II Półmaraton Dwóch Mostów. W przypadku opadów deszczu harmonogram prac oraz termin zakończenia robót ulegnie zmianie. Miejski Zarzą Dróg apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do czasowej organizacji ruchu.

Do 13 września zamknięty dla ruchu pozostaje odcinek ul. Chopina od skrzyżowania z ul. Lachmana do skrzyżowania z ul. Otolińską. 

Przebudowa skrzyżowań na Podolszycach

W rejonie al. Jana Pawła II trwają prace w pasie drogowym, a także budowa drugiej jezdni na odcinku od ul. Wyszogrodzkiej do ul. Czwartaków. Na części jezdni wykonano oznakowanie poziome zgodne z nową organizacją ruchu.

Przebudowa skrzyżowań na Jachowicza

Na Jachowicza trwa przebudowa skrzyżowań. Prowadzone są intensywne roboty drogowe. W związku z tym w rejonie skrzyżowań:

– Al. Jachowicza – Obrońców Westerplatte – Nowy Rynek,
– Al. Jachowicza – Bielska – Kobylińskiego

występuje czasowa organizacja ruchu, zwężenia jezdni, wygrodzenia oraz ograniczenia prędkości. MZD apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej uwagi i ostrożności.

Pozostałe utrudnienia

Skrzyżowanie Bielska – Targowa: Roboty drogowe prowadzone są na ul. Bielskiej. MZD apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu.

Na Trasie Popiełuszki – odcinek od ronda Wojska Polskiego do Mostu Solidarności – (DK60 i DK62) wprowadzono czasową organizacja ruchu w związku z budową Centrum Graniczna i węzła komunikacyjnego Graniczna. Występuje zwężenie jezdni i ograniczenia prędkości.