REKLAMA

Piątkowe utrudnienia drogowe

REKLAMA

W piątek, 21 czerwca będą występować na terenie miasta utrudnienia w ruchu, związane z planowymi remontami. Pracować będzie również fotoradar straży miejskiej.

Przebudowa skrzyżowań w Al. Jachowicza
W piątek, 21 czerwca od godzin porannych planowane są prace drogowe, związane z frezowaniem nawierzchni jezdni w Al. Jachowicza w rejonie skrzyżowań z ulicą 11 listopada (w obu kierunkach) oraz z ul. 1 Maja (jezdnia południowa). W trakcie prac Aleje Jachowicza nie będą zamykane dla ruchu, jednak należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu, związanymi ze zwężeniem jezdni i ograniczeniem prędkości.

Remont al. Jana Pawła II
W weekend 21-23 czerwca planowane są prace drogowe, związane z wykonaniem nawierzchni jezdni w rejonie al. Jana Pawła II. Ulica w czasie prac będzie na kilkusetmetrowych odcinkach od ul. Czwartaków do ul. Wiśniewskiego całkowicie zamykana dla ruchu w godzinach wieczornych. W piątek 21 czerwca w godzinach 17-22 ze względu na prace asfaltowe zamknięty dla ruchu będzie odcinek około 400 m al. Jana Pawła II od skrzyżowania z ul. Czwartaków do okolic skrzyżowania z ul. Mazura. W sobotę 22 czerwca w godzinach 17-22 ze względu na prace asfaltowe zamknięty dla ruchu będzie odcinek około 300 m al. Jana Pawła II od okolic skrzyżowania z ul. Mazura do rejonu skrzyżowania z ul. Wiśniewskiego. W związku z pracami drogowymi na Podolszycach Płd., w piątek 21 czerwca i w sobotę 22 czerwca w godzinach wieczornych autobusy komunikacji miejskiej zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Budmat Drift Show – zmiana organizacji ruchu
Na czas III Rundy Driftingowych Mistrzostw Polski, od piątku 21 czerwca do niedzieli 23 czerwca 2013 r. całkowicie zamknięta dla ruchu będzie ul. 7 Czerwca 1991 r. Jej otwarcie nastąpi w poniedziałek 24 czerwca około godz. 4. W związku ze zmianami, autobusy Komunikacji Miejskiej linii 7 i 20 zostaną skierowane w obydwu kierunkach na trasę objazdową, ominą przystanki Orlen Arena (na ul. Łukasiewicza), w zastępstwie w obydwu kierunkach zatrzymają się na przystankach Orlen Arena na ul. Batalionów Chłopskich. Przystanek Orlen Arena na ul. Łukasiewicza w stronę Orlenu zostanie przeniesiony ok. 200 m w stronę Orlenu (za skrzyżowanie z ul. 7 czerwca 1991 r.).

Wykonanie oznakowania poziomego

Do 23 czerwca planowane jest wykonanie oznakowania poziomego w rejonie skrzyżowań na Podolszycach (wschód) w technologi znakowania grubowarstwowego termoutwardzalnego. Prace będą prowadzone w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Brygady remontowe spotkamy na ulicy:

– 3 Maja- naprawa jezdni
– Liściasta – utwardzenie drogi płytami drogowymi
– Kochanowskiego – naprawa chodnika
– Rembielińskiego – obniżenie krawężników przy przejściach dla pieszych
– Grabówka – prace w obrębie mostu.

Przebudowa skrzyżowań na Podolszycach

Rejon skrzyżowania Wyszogrodzka – Jana Pawła II – Armii Krajowej (przy galerii Mazovia) oraz al. Jana Pawła II (przy Auchan)Trwają roboty, związane z przebudową skrzyżowania al. Jana Pawła II – Armii Krajowej – Wyszogrodzka (przy Galerii Mazovia) oraz budową ronda na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Czwartaków (Auchan) i drugiej jezdni al. Jana Pawła II. W tym rejonie ze względu na duży zakres prac, związanych z przebudową oraz kolizjami roboty będą prowadzone przez cały czas realizacji inwestycji, czyli do 30 września. W trakcie prac nie jest planowane całkowite zamknięcie al. Jana Pawła II, jednak będą występowały utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych. Będą prowadzone roboty ziemne, budowlane i drogowe, związane z usuwaniem kolizji, przebudową sieci podziemnych telekomunikacyjnych elektrycznych, oświetlenia ulicznego, sygnalizacji świetlnej, gazowych itp.

Do około 15 lipca będą trwały prace drogowe w al. Jana Pawła II. Prace drogowe zaplanowano w kierunku od skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Czwartaków przy Galerii Wisła w kierunku skrzyżowania z ul. Czwartaków przy Auchan. Roboty będą prowadzone odcinkami, sukcesywnie wzdłuż całej ulicy. W pierwszej kolejności zostanie sfrezowana nawierzchnia jezdni na całej długości ulicy oraz zostaną przebudowane zatoki autobusowe. W tym czasie w rejonie al. Jana Pawła II będzie obowiązywała czasowa organizacja ruchu. Ulica będzie przejezdna jednak będą obowiązywać ograniczenia prędkości oraz zwężenia jezdni.

Utrudnienia w ruchu

Skrzyżowanie Bielska – Targowa: roboty drogowe są prowadzone po północno-zachodniej stronie ul. Bielskiej (DK60). MZD apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu.

Na Trasie Popiełuszki – odcinek od ronda Wojska Polskiego do Mostu Solidarności – (DK60 i DK62) została wprowadzona czasowa organizacja ruchu, w związku z budową Centrum Graniczna i węzła komunikacyjnego Graniczna. Występuje zwężenie jezdni i ograniczenia prędkości. Wskazane jest zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do nowego oznakowania.

Ponadto utrudnienia występują na:
– skrzyżowanie WYSZOGRODZKA / ARMII KRAJOWEJ / JANA PAWŁA II – przebudowa skrzyżowania
– skrzyżowanie JANA PAWŁA II / CZWARTAKÓW – przebudowa skrzyżowania
– skrzyżowanie ARMII KRAJOWEJ / SIKORSKIEGO / BATALIONU PARASOL – przebudowa skrzyżowania
– skrzyżowanie JACHOWICZA / 11 LISTOPADA – przebudowa skrzyżowania
– ul. GRABÓWKA – budowa ścieżki rowerowej
– ul. CHOPINA – budowa chodnika i ścieżki rowerowej
– ul. OTOLIŃSKA – budowa chodnika i ścieżki rowerowej
– ul. KOLEGIALNA – wygrodzenie chodnika, zakaz ruchu pieszych
– ul. GRANICZNA – naprawa ścieżki rowerowej i chodnika.

Fotoradar Straży Miejskiej będzie pracował na:

– Al. Kobylińskiego
– ul. Kochanowskiego
– ul. Słonecznej
– ul. Przyszkolnej.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU