REKLAMA

Piasek, palmy i reggae – pierwszy dzień Reggaeland [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Za nami pierwszy dzień festiwalu w rytmach muzyki rodem z Jamajki. Było ciepło, klimatycznie i wesoło aż do rana. Dzisiaj kolejna porcja imprezy.

Wczoraj fani muzyki reggae mogli wysłuchać m.in. grupy: Tallib & D’Roots Brothers (PL), Maroon Town (UK), The Skints (UK),  Ward 21 & Soul Fire Band & Marcy Chin (JA), Iration Steppas Live & Tena Stelin (UK) czy Maleo Reggae Rockers (PL).

Klimat rytmicznej muzyki potęgowała piękna pogoda, palmy ustawione na płockiej plaży oraz widok Wisły, w której przeglądały się promienie zachodzącego słońca. Nabrzeże ożyło – mnóstwo ludzi tańczyło w rytmie reggae, spacerowało wzdłuż Wisły czy z wysokości skarpy oglądało pokaz, przygotowany przez organizatorów. Nie zabrakło oczywiście kolorów – czerwono-żółto-zielone chusty, koszulki, opaski czy czapeczki mocno akcentowały rodzaj koncertu, który odbywał się w Płocku.

Dzisiaj ostatni dzień zabawy. Na dużej scenie festiwalowicze usłyszą i pokołyszą się w rytmie utworów Mo’Kalamity & The Wizards (FR), Train to Roots (IT), Macka B & Roots Ragga Band (JA) oraz Vavamuffin All Stars /Junior Stress, Grizzlee/ (PL).Przypomnijmy, że pierwsza edycja Reggaelandu odbyła się w 2006 roku. W 2010 roku organizacja festiwalu została przekazana zewnętrznej agencji, która zrealizowała go według własnej koncepcji. W roku 2011 festiwal miał się nie odbyć, ale determinacja jego miłośników doprowadziła do zorganizowania Underground Reggaeland. Po tej imprezie powstało Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Uhuru Culture”, które w 2014 r. wspiera Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Urząd Miasta Płocka w organizacji Festiwalu.

Zobaczcie nasze zdjęcia z pierwszego dnia festiwalu w obiektywie Kamila Wawrzyńcaka, a festiwalowiczom życzymy udanej imprezy, pomimo deszczowego dnia!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Kasiuuula says:

    To chłopaki z Międzyrzeca Podlaskiego na głównym zdjęciu :P

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU