Pewne zwycięstwo Nafciarzy. Portowcy pokonani [ZDJĘCIA]

Orlen Wisła Płock odnotowała pewne zwycięstwo na szczycie. Nafciarze wygrali z trzecią drużyną PGNiG Superligi, Gaz-Systemem Pogonią Szczecin 33:21.

Superliga wróciła po prawie trzech tygodniach przerwy. Do Orlen Areny przyjechała trzecia drużyna tabeli. To miał być ciężki mecz, którego losy miały ważyć się do ostatnich sekund. Stało się jednak inaczej – Nafciarze zdominowali przeciwnika. Zdaje się, że ta chwila przerwy dobrze podziałała na podopiecznych Manolo Cadenasa. Na bohatera pojedynku wyrastał Marcin Wichary, który znakomicie bronił dostępu do bramki, a wyprowadzane kontrataki dały gospodarzom zasłużone prowadzenie (7:2). Orlen Wisła nie miała problemów ze stwarzaniem dogodnych sytuacji rzutowych i skutecznie utrzymywała prowadzenie.

W drugim kwadransie meczu trener Cadenas zaczął eksperymentować składem, a kibice mogli oglądać festiwal błędów z jednej i drugiej strony. W grę gospodarzy wkradła się niemoc strzelecka. Trener Nafciarzy poprosił o czas, po którym to Kamil Syprzak trafił do bramki przerywając serię błędów. Sypa rzutem karnym wyprowadził swoją drużynę na najwyższe do tej pory prowadzenie 16:8.

Kilka minut po zmianie stron wszystko stało się jasne. Nafciarze powiększyli przewagę do dziesięciu oczek (21:11), a klasą samą dla siebie pozostawał Wichary. Największy aplauz zdobył jednak Mateusz Góralski, który zdobył swoją debiutancką bramkę w Superlidze.

Nafciarze odnotowali chwilowy przestój w grze, lecz nie wpłynął on na przebieg wydarzeń na boisku. W 45. minucie wynik brzmiał 25:15. Wisła kontrolowała przebieg meczu, utrzymując bezpieczną przewagę bramkową. Ostatecznie Portowcy przegrali z Nafciarzami 33:21, a najskuteczniejszym szczypiornistą spotkania okazał się Valentin Ghionea, który tym samym wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji najlepszych strzelców PGNiG Superligi.

ORLEN WISŁA PŁOCK – GAZ-SYSTEM POGOŃ SZCZECIN 33:21 (16:9)

Orlen Wisła: M.Šego (50% 4/8, 0/0 k), M.Wichary (53% 18/32, 1/4 k) -A.Wiśniewski(1), V.Ghionea(8, 1/1k), M.Góralski(2), I.Nikčević(3), K.Syprzak(5, 1/1k), M.Toromanović(4), Z.Kwiatkowski, P.Nenadić(5, 1/1k), B.Kavaš, M.Jurkiewicz(2), M.Lijewski(2), N.Eklemović(1), I.Milas

Gaz-System Pogoń: P.Matkowski (16% 4/23, 0/2 k), E.Andreev (0% 0/11, 0/1 k) – J.Wardziński(3, 2/2k), W.Jedziniak(1), W.Zydroń(7, 1/2k), S.Smuniewski, N.Marković, P.Krupa(2), Ł.Gierak(2), M.Bruna, S.Shylovich(2), B.Konitz(4)

Upomnienia: Z.Kwiatkowski, K.Syprzak, M.Lijewski – J.Wardziński, Ł.Gierak, P.Krupa

Kary: Orlen Wisła 4 min (K.Syprzak 2 min, I.Milas 2 min) – Gaz-System Pogoń 6 min (N.Marković 2 min, M.Bruna 2 min, P.Krupa 2 min).