Piłkarze nożni płockiej Wisły w sobotę zagrali bardzo ważny mecz z Pogonią Szczecin i w pełni zasłużenie odprawili portowców. Wynik (3:1), to najmniejszy wymiar kary. Taką Wisłę zdecydowanie chce się oglądać.

Od pierwszych minut obie jedenastki zaczęły z respektem do przeciwnika, ale po tym początku było widać, że szczecinianie zaczęli sobie lepiej radzić i całkiem fajnie operując piłką, spychali podopiecznych Jerzego Brzęczka do obrony. Gra portowców była miła dla oka, ale na szczęście nic wielkiego z tego nie wynikało, ponieważ akcje często kończyły się w pobliżu pola karnego.

Pierwsza sytuacja bramkowa, to jednak sytuacja gospodarzy, którzy za sprawą szybkiego Konrada Michalaka byli o włos od objęcia prowadzenia, co prawda sporo było w tym przypadku, ale cóż, tydzień temu to przeciwnik Wisły miał identyczną sytuację. Michalak jednak będąc zbyt blisko bramkarza, nie wykorzystał korzystnej sytuacji i nadal mieliśmy bezbramkowy remis. Ta sytuacja nieco się zemściła, ponieważ zaledwie siedem minut później – koronkowo rozegrana piłka i skuteczne wykończenie zespołowej akcji portowców, po wpakowaniu piłki z 3-4 metra przez Kamila Drygasa, nieco ostudziła płocką drużynę.

Szczecinianie nadal szukali swoich szans i przejmowali inicjatywę w środku pola. Ale to Wisła miała groźniejsze sytuację, ponieważ choć ta sytuacja bramkowa Pogoni była jedyną, to właśnie rywale strzelili bramkę. Najpierw Piątkowski nie wbił piłki z metra do pustej bramki, a potem Varela na 7-8 metrze przed bramką szukał kolegi… Na szczęście ta pierwsza „pechowa” połowa dobiegła końca.

Po zmianie stron, podopieczni Jerzego Brzęczka napędzali się od samego początku i dość szybko zepchnęli Pogoń na ich połowę, głównie środkowe trio – Furman, Szymański i Varela pracowali na przewagę Wisły. Ciężka walka w środku pola i szybkie skrzydła – Michalak oraz Merebaszwili dały wiarę w poprawę wyniku.

Po jednej z pierwszych akcji zespołowych zza pola karnego bardzo mocno na bramkę Pogoni uderzył Szymański i Wisła doprowadziła do wyrównania, była wtedy 52. minuta meczu. Na kolejne 2-3 minuty Wisła delikatnie się wycofała, by kilka chwil później ponownie przejść do przodu i stwarzać kolejne problemy defensywie rywali. Cały środek pola coraz mocniej pracował, a dzięki temu luźniej robiło się na bokach, włączali się też boczni obrońcy. Dlatego właśnie po kolejnej ciekawej akcji i fantastycznemu dośrodkowaniu Szymańskiego na głowę Piątkowskiego, w minucie 61. płocczanie wyszli na prowadzenie (2:1).

Mecz zaczął się spowalniać, a Wisła postanowiła wycofać się na własną połowę i czekać na kontry, które co kilka minut się zdarzały, ale dopiero w minucie 93. została skutecznie rozprowadzona i wykończona przez zmiennika – Arkadiusza Ręcę. To właśnie ten zawodnik zakończył emocje i przypieczętował pewną i zasłużoną wygraną Wisły na własnym terenie.

Brawo dla zespołu, choć jednak może nieco szkoda dwóch-trzech sytuacji, bo mogło być jeszcze okazalej.

Wisła Płock – Pogoń Szczecin 3:1 (0:1)

0:1 Kamil Drygas, 16 min
1:1 Damian Szymański, 52 min
2:1 Mateusz Piątkowski, 61 min
3:1 Arkadiusz Reca, 93 min

Marek Wojciechowski

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji