Pewna wygrana Nafciarzy w walce z Górnikiem i… opłatek

Dobra kondycja Marcina Wicharego, ale i całej drużyny płockich szczypiornistów sprawiła, że spotkanie z Górnikiem Zabrze okazało się formalnością. Zwycięstwo 33:25 stało się faktem. Nafciarze mieli okazję świętować to podczas spotkania opłatkowego, zaraz po zakończeniu meczu.

Już po pierwszych 8 minutach było widać, że Nafciarze są w dobrej formie. Na tablicy wyników brzmiał wówczas wynik 4:1 dla ORLEN Wisły Płock. Chwila kryzysu nastąpiła 5 minut później, kiedy to Michał Daszek usiadł na ławce kar, Górnik doprowadził do remisu 7:7 w 15. minucie.

Stan okołoremisowy trwał do 28. minuty, kiedy to płocczanie prowadzili 15:11. Ostateczny wynik pierwszej połowy ustalił Przemek Krajewski z rzutu karnego (16:11).

W drugiej połowie nie było już żadnej wątpliwości. Dobrze funkcjonował każdy element gry Nafciarzy, co, przy jednoczesnych błędach popełnianych przez gości, dało wkrótce wynik 20:11. W 50. minucie było już 30:19 i wówczas czeski trener Górnika Zabrze poprosił o ostatnią w tym spotkaniu przerwę dla swoich podopiecznych. Nie zmieniło to jednak przebiegu gry i ORLEN Wisła Płock wygrała ostatecznie 33:25, co daje jej drugie miejsce w tabeli zbiorczej.

Bezpośrednio po zakończeniu meczu, Nafciarze spotkali się w świątecznym nastroju. W uroczystej, ale i radosnej atmosferze, nie zabrakło dzielenia się opłatkiem, życzeń i specjalnych, wiślackich bombek.

ORLEN Wisła Płock – Górnik Zabrze 33:25 (16:11)

ORLEN Wisła: M.Wichary, A.Morawski – M.Daszek(4), V.Ghionea(5), L.Mihić(2), M.Gębala(1), I.Źabić(2), G.Duarte(1), P.Krajewski(8, 5/5k), D.Racotea(3), N.Obradović(2), S.Ivić(1), M.Tarabochia(2), J.Toledo(2)

Górnik: M.Kornecki, M.Galia – P.Gluch(1), B.Tomczak(6, 3/3k), R.Gliński(4), L.Francik(1), M.Daćko(4), Y.Gromyko(2), F.Fąfara, I.Sluijters(2), Ł.Gogola, M.Tokaj, W.Matuszak, M.Adamuszek(6)

Upomnienia: M.Gębala, G.Duarte, N.Obradović – R.Gliński, M.Daćko, M.Adamuszek

Kary: Orlen Wisła 16 min (I.Źabić 4 min, L.Mihić 4 min, M.Daszek 2 min, P.Krajewski 2 min, N.Obradović 2 min, M.Gębala 2 min) – Górnik 8 min (I.Sluijters 4 min, M.Adamuszek 4 min).

Źródło: SPR Wisła Płock