Pewna wygrana Nafciarzy. Orlen Wisła Płock w półfinale

Łatwym zwycięstwem zakończył się środowy mecz Orlen Wisły Płock. Podopieczni Manolo Cadenasa pokonali piłkarzy Stali Mielec 19:32 i zakończyli 1/4 fazę play-off mistrzostw Polski.

Środowe spotkanie nie było dla Nafciarzy wymagające. Wysoka obrona i dobra postawa Marina Šego (obronione dwa rzuty karne) wystarczyły, aby po dziesięciu minutach Nafciarze prowadzili już 5:1. Mimo, że nasi zawodnicy nie byli bezbłędni w ataku, to właśnie te dwa elementy pozwoliły im na kontrolowanie wydarzeń na boisku już od pierwszych minut. Wiślacy chętnie kontrowali, zachowując dystans punktowy.

I kiedy zdawało się, że od 20. minuty przewaga Orlen Wisły jeszcze się powiększy – gospodarze byli zmuszeni grać w osłabieniu dwóch zawodników – na dwie bramki podopiecznych Manolo Cadenasa odpowiedzieli Kostrzewa i Gliński. Co gorsze, karę dwóch minut otrzymał Ivan Milas, co skrzętnie wykorzystali podopieczni Pawła Nocha.

Trener Cadenas poprosił o czas, a na boisku pojawił się Marcin Wichary. Jego doskonała postawa uratowała wynik, gdyż Nafciarze regularnie zaczęli popełniać błędy w ataku. Impas strzelecki został przełamany dopiero w 43. minucie – wówczas wynik brzmiał już 24:14 dla płocczan.

Ostatecznie wynik 32:19 ustalili Nafciarze, którzy tym samym awansowali do 1/2 play-off mistrzostw Polski.

PGE STAL MIELEC – ORLEN WISŁA PŁOCK 19:32 (9:17)

PGE Stal: K.Lipka (16% 6/34, 0/3 k) – P.Wilk, Ł.Janyst, R.Gliński(1), M.Chodara(2, 1/1k), D.Kostrzewa(3, 0/1k), M.Gudz, A.Pribanic(5), G.Sobut(4), M.Obiała, M.Szpera(1), N.Džono(3, 1/3k)

Orlen Wisła: M.Šego (57% 8/16, 4/5 k), M.Wichary (57% 12/20, 0/1 k) – A.Wiśniewski(3), V.Zrnić(4, 2/2k), V.Ghionea(5), I.Nikčević(5), Z.Kwiatkowski(1), K.Syprzak(3), M.Toromanović(4), I.Milas, N.Eklemović, J.Kević(1), M.Lijewski, M.Jurkiewicz(2), P.Nenadić(4, 1/1k)

Upomnienia: M.Chodara, A.Pribanic, M.Szpera – A.Wiśniewski, M.Toromanović, M.Jurkiewicz

Kary: Stal 6 min (G.Sobut 2 min, M.Obiała 2 min, M.Szpera 2 min) – Orlen Wisła 6 min (I.Milas 4 min, K.Syprzak 2 min).