Pewna wygrana biało-czerwonych ze Szwecją

Kolejny świetny mecz Polaków podczas Mistrzostw Europy. Biało-czerwoni nie dali szans reprezentacji Szwecji i pewne wygrali wtorkowy mecz różnicą dziesięciu goli.

Podopieczni Michaela Bieglera dali niezwykły popis umiejętności w Aarhus. Początek meczu był co prawda niezbyt udany – to Szwedzi wyszli na prowadzenie, a po 5 minutach tablica świetlna pokazywała 5:1 dla przeciwnika – lecz z minuty na minutę coraz większą przewagę na parkiecie uzyskiwali biało-czerwoni. Przełom nastąpił po kwadransie. Wówczas selekcjoner dokonał poważnych roszad w składzie, zmieniając tym samym styl gry w obronie. Szwedzi, którzy do tej pory drogę do naszej bramki znajdowali bez problemu, od teraz odbijali się jak od muru.

Po kwadransie gry obudzili się też strzelcy wyborowi biało-czerwonych. Znakomicie zagrał Krzysztof Lijewski, celnie trafiał Bielecki, a katem szwedzkiej obrony okazał się Jakub Łucak. Taka postawa Polaków dała prowadzenie po pierwszej połowie. Polacy schodzili do szatni z wynikiem 15:12.

Drugiej części meczu towarzyszyła obawa o utrzymanie tempa, jakie reprezentacja wypracowała pod koniec pierwszej odsłony spotkania. Troski te okazały się jednak bezpodstawne. Polacy skutecznie atakowali, a ich gra w obronie imponowała. Przeciwnik w drugiej części meczu był bezradny. W 54. minucie nasz zespół wygrywał różnicą 14 goli. Ostatecznie przewaga ta stopniała do dziesięciu „oczek”.

Na boisku tradycyjnie oglądać mogliśmy trzech piłkarzy Orlen Wisły Płock. Był to: Mariusz Jurkiewicz, który po raz kolejny pokazał się z doskonałej strony, trafił do bramki trzy razy i świetnie grał w obronie, Adam Wiśniewski, który zakończył to spotkanie z trzema trafieniami oraz Kamil Syprzak. Popularny „Sypa” na boisku spędził niespełna kwadrans i zdobył trzy gole.

Dziś biało-czerwoni zmierzą się z Chorwacją o awans do półfinału mistrzostw Europy.

Polska – Szwecja 35:25 (15:12)

Polska: Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski – Bartłomiej Jaszka 3, Krzysztof Lijewski 6, Patryk Kuchczyński 3, Karol Bielecki 3, Adam Wiśniewski 3, Bartosz Jurecki 2, Michał Jurecki 1, Piotr Grabarczyk, Mariusz Jurkiewicz 3, Kamil Syprzak 3, Jakub Łucak 5, Przemysław Krajewski 1, Michał Szyba 2, Piotr Chrapkowski.

Szwecja: Mattias Andersson, Johan Sjoestrand – Magnus Persson 1, Jonas Kallman 3, Magnus Jernemyr, Lukas Karlsson 1, Niclas Ekberg, Jonas Larholm 3, Tobias Karlsson, Johan Jakobsson 4, Patrik Fahlgren, Fredrik Petersen.