Petra triumfuje w Broschure Beach Handball

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tradycyjnie już sezon plażowej piłki ręcznej w Europie zaczyna się od turnieju halowego w Szwajcarii. Podobnie jak rok temu, podczas zawodów w Broschure Beach Handball nasz kraj reprezentowała ekipa z Płocka, która wygrała cały turniej.

Płocczanie do Einsiedeln wybrali się w niepełnym składzie, ale z charyzmą i wolą walki. W turnieju wystąpiło 12 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Oprócz Mistrzów Polski, udział w zawodach wzięły ekipy z Niemiec, Szwajcarii, Holandii i Bułgarii. Emocji było dużo, byliśmy świadkami wielu widowiskowych spotkań. Turniej wygrała drużyna BHT Auto Forum Petra Płock, która w wielkim finale pokonała szwajcarską drużynę Copaca-Bale. Na najniższym stopniu podium stanęła ekipa z Holandii – Paksoft Camelot.

Plażowi szczypiorniści z Tumskiego Wzgórza swój udział w Broschure Beach Handball rozpoczęli od mocnego uderzenia. Petra w swoim pierwszym pojedynku na Szwajcarskiej Ziemi pokonała w dobrym stylu 2:0 niemiecki SG Schurwald (21:12,14:7), dzięki czemu w dobrych nastrojach czekali na kolejne spotkania. Tego dnia humory naszym zawodnikom poprawiły się jeszcze bardziej, gdyż kolejny przeciwnik – BTVGA – nie dotarł na spotkanie, dzięki czemu płocczanie wygrali mecz walkowerem, inkasując komplet punktów w pierwszym dniu zawodów.

Drugiego dnia zawodnicy Petry rozgrywali tylko jedno spotkanie. Niestety, po shoot-outach ulegli zawodnikom Copaca-Bale. Mistrzowie Szwajcarii okazali się za mocni, mimo wygranej w pierwszej partii 14:10 przez nasz zespół. W kolejnych partiach i dogrywce Petra musiała uznać wyższość przeciwnika, ale, jak to mówią: co nas nie zabije, to nas wzmocni!

Tak też było w tym przypadku. Podrażnieni porażką zawodnicy z Płocka rewelacyjnie rozpoczęli ostatni dzień zawodów. Nie dali najmniejszych szans ekipie z Amsterdamu, pewnie wygrywając 2:0 (18:12,23:10). W podobnym stylu również odprawili ostatniego grupowego rywala – HSG Wasserschloss (14:10,20:10) i awans do półfinału stał się faktem.

W półfinale przyszło Petrze stoczyć pojedynek ze szwajcarską drużyną Albena Beach Bulgaria. Po pierwszej partii, którą wygrali zawodnicy Petry 20:10 wydawało się, że to będzie łatwe i przyjemne spotkanie. Jednak tak fajnie się nie skończyło. Drugą partię płocczanie przegrali 18:10 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były shoot-outy, które to nasi szczypiorniści ostatecznie wygrali 7:4. Tym samym zapewnili sobie historyczny awans do finału w turnieju międzynarodowym Broschure Beach Handball. Przypominamy, że rok temu w swoim debiucie zawodnicy z Płocka zajęli wysokie, 3. miejsce.

W finale doszło do ponownego pojedynku Petry z Copaca-Bale. Na rewanż za minimalną porażkę w fazie grupowej płocczanie nie musieli więc długo czekać. Podobnie jak w pierwszym meczu, zawodnicy Petry zaczęli mocno w obronie, co pozwoliło na odskoczenie rywalowi, by ostatecznie wygrać tę partię 16:6. Wszyscy obawialiśmy się drugiej części tego pojedynku, by nie powtórzyła się sytuacja z pierwszego meczu. Jednak niepotrzebnie, bo tego dnia na zawodników Petry nie było mocnych. Drugą partię również zwyciężyli, pewnie wygrywając 20:10 i tym samym cały turniej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Mecz o 3. miejsce:

Paksoft Camelot – Albena BeachBulgaria 2:1 (16:8,8:14), shoot-out: 8:6

Finał:

BHT Auto Forum Petra Płock – Copaca-Bale 2:0 (16:6,20:10).

Podziel się:

Komentarze są zamknięte

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji