REKLAMA

Petra Płock powalczy w Lidze Mistrzów

REKLAMA

Za dwa tygodnie w Koloni ruszy wielki Final Four Ligi Mistrzów mężczyzn. Zanim jednak do tego dojdzie, inna polska drużyna będzie reprezentowała nasz kraj na międzynarodowej arenie piłki ręcznej. Już w najbliższy weekend na Węgrzech rozegrany zostanie turniej finałowy European Beach Handball Tour, z udziałem obecnych mistrzów kraju, BHT Auto Forum Petry Płock.

PowiązaneTematy

Dla płocczan turniej w Węgierskim Budaörs będzie świetnym przetarciem przed rozpoczynającym się niedługo Polish Beach Handball Tour. Zawodnicy Petry nie ukrywają, że, jak zwykle, stawiają sobie wysokie cele na polskich boiskach, ale także chcieliby pokazać się z jak najlepszej strony w Europie. – Oczywiście, naszym celem na najbliższy sezon jest powtórzenie ostatnich sukcesów i obrona mistrzostwa Polski – mówi bramkarz Petry, Artur Niesłuchowski. – Obecnie ciężko trenujemy i przygotowujemy się do wyjazdu na Węgry. Ostatnie tygodnie poświęciliśmy na wspólne analizy materiałów wideo i treningi na piasku – dodał.

W fazie grupowej turnieju, ekipa Petry zmierzy się z zespołami HSG Wasserschloss (Szwajcaria), Dinamit BHC (Węgry), BHC SKKM-Ekaterinodar (Rosja) oraz BHC Cakovec (Chorwacja). – Faworytami grupy są Rosjanie. Jest to jedna z najbardziej doświadczonych ekip na plażowych boiskach, wielokrotni finaliści turnieju. Rok temu zajęli w finale drugie miejsce, ale nie należy zapominać, że ostatnio triumfowali w turnieju na Wyspach Kanaryjskich – ocenia przeciwników kapitan Petry, Adrian Fiodor. – Bardzo mocni są też Chorwaci, obecni mistrzowie kraju. Ze Szwajcarami z Wasserchloss mieliśmy okazję mierzyć się na ostatnim turnieju w Einsiedeln, gdzie zagraliśmy w styczniu. W grupie, niestety, nieznacznie przegraliśmy, ale zrewanżowaliśmy się w finale, wygrywając turniej. Jesteśmy świadomi, że nie będzie to łatwy pojedynek – dodaje.

Na Węgry najprawdopodobniej uda się dwunastu zawodników BHT Auto Forum Petry Płock. Pod znakiem zapytania stoi jedynie wyjazd Kacpra Adamskiego. – Kacper na co dzień występuje w zespole Superligi, Wybrzeżu Gdańsk, które walczy obecnie o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywek. Jego dostępność uzależniona będzie między innymi od wyniku spotkania Wybrzeża ze Śląskiem Wrocław – mówi Artur Niesłuchowski. – Jesteśmy jednak dobrze przygotowani, na szczęście nikt nie narzeka też na żadne urazy. Zdajemy sobie sprawę, że nie będziemy mieli łatwego zadania i wyjście z grupy będzie dla nas sukcesem, ale na pewno damy z siebie wszystko i będziemy godnie reprezentować nasz kraj i miasto. Mamy jednak nadzieję, że uda nam się sprawić niespodziankę – podsumował.

Wszystkie spotkania EBT Final 2015 będzie można obejrzeć na oficjalnej stronie turnieju. Pierwszy mecz z udziałem Petry odbędzie się w sobotę, 23 maja, o godzinie 13.30.

Skład BHT Auto Forum Petra Płock na turniej na Węgrzech:

Fiodor Adrian, Niesłuchowski Artur, Koper Filip, Rupp Miłosz, Niedzielak Łukasz, Miedziński Marcin, Adamski Kacper, Suski Jarosław, Orędowicz Patryk, Wojdak Bartosz, Kwiatkowski Michał, Koper KonradGrupa:

  1. BHT Auto Forum Petra Płock
  2. HSG Wasserschloss – Szwajcaria
  3. Dinamit BHC – Węgry
  4. BHC SKKM-Ekaterinodar – Rosja
  5. BHC Cakovec – Chorwacja

Terminarz:

http://www.ebtfinal2015.hu/en/competition/match_schedule/

22 maja
13:30 BHT Auto Forum Petra Plock – HSG Wasserschloss
16:30 Dinamit BHC – BHT Auto Forum Petra Plock

23 maja
10:30 BHC SKKM-Ekaterinodar – BHT Auto Forum Petra Płock
16:30 BHT Auto Forum Petra Płock – BHC Cakovec

24 maja – mecze finałowe.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU