Petra najlepsza w Krakowie

Po nieudanym turnieju EBT, Płocka Petra powraca w wielkim stylu. Z Krakowa przyjeżdża z triumfem w całym turnieju i statusem niepokonanej.

Aktualni mistrzowie Polski w maju uczestniczyli na Węgrzech w turnieju European Beach Handball Tour, zawodach skupiających najlepsze drużyny w Europie. Niestety, występy nie poszły po myśli zawodników z Płocka, którzy zajęli w tym turnieju ostatecznie 8. miejsce. Jednak wszystko wskazuje na to, że Petra wyciągnęła lekcje z porażek z czołowymi zespołami na Starym Kontynencie. W Krakowie w pełni zasłużyła na laur zwycięzcy. Mistrzowie w pełni udowodnili, że po raz kolejny są głównymi kandydatami do zwycięstwa w całym cyklu PGNiG Polish Beach Handball Tour. Świadczy o tym zaledwie jeden stracony set w 8 meczach i tytuł MVP dla bramkarza Petry, Adriana Fiodora. W finale rozprawili się z zespołem z Inowrocławia, oczywiście w stosunku 2:0. Trzecie miejsce w pierwszym turnieju mężczyzn w tym sezonie zajęli gracze BHT Piotrkowianina.

U kobiet z kolei zwyciężyły zawodniczki z Piotrkowa, w finale wygrywając z TBH Chorzów. Mistrzynie Polski kontunuują świetną passę. Na turnieju EBT w kategorii kobiet cieszyły się z brązowych medali.

Klasyfikacja końcowa pierwszego turnieju Mistrzostw Polski seniorów 2015 w Krakowie: