REKLAMA

Petra do Szwajcarii po pierwszy międzynarodowy triumf

REKLAMA

Już 2 stycznia nowy sezon rozpoczną… plażowi szczypiorniści BHT Auto Forum Petry Płock. Drużyna młodych płocczan udaje się do Szwajcarii na turniej Broschuere Beach Handball. Celem jest tylko zwycięstwo.

Dla Petry będzie to drugi z rzędu start w tych zawodach. Przypomnijmy: Jest to turniej rozgrywany na piasku rozsypanym w hali. W poprzedniej edycji płocczanie wywalczyli bardzo dobre, trzecie miejsce, pola ustępując tylko utytułowanym klubom z Rosji i Chorwacji.

PowiązaneTematy

Niestety, klub z Płocka nie uda się do Szwajcarii w pełnym składzie. Zabraknie Łukasza Niedzielaka i Kacpra Adamskiego.

– Łukasza zabraknie z powodu kontuzji ręki, której nabawił się w ostatnim ligowym meczu – tłumaczył nam Artur Niesłuchowski, prezes BHT Petry. – Również jeden z dwóch bramkarzy, Kacper, w związku z obowiązkami w klubie też nie może się z nami wybrać – dodał.

– Turniej jest dla nas istotny ze względu na zbliżające się finały EBT. W Szwajcarii zagramy z dwoma zespołami, które zakwalifikowały się do najlepszej 10 europejskich zespołów: to holenderski Paksoft Camelot i HSG Wasserschloss z Szwajcarii – poinformował nas prezes Niesłuchowski. W turnieju bierze również udział wiele zespołów niemieckich, prezentując na piasku bardzo wysoki poziom.

Płocczanie zmagania w grupie  rozpoczynają 2 stycznia o godz. 20.30 starciem z niemieckim SG Shurwald. Wyjazd nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie Urzędu Miasta Płocka. Auto Forum Petrze należy życzyć, aby nowy rok zaczęli pewnym, historycznym pierwszym triumfem w międzynarodowym turnieju piłki ręcznej plażowej.

Skład BHt Auto Forum Petry na turniej w Szwajcarii: Artur Niesłuchowski, Adrian Fiodor, Filip Koper, Konrad Koper, Patryk Orędowicz, Bartosz Wojdak, Michał Kwiatkowski, Marcin Miedziński, Miłosz Rupp, Jarosław Suski.