REKLAMA

Otwiera się klub pod Płockiem. Ma prowadzić zapisy do partii

REKLAMA

Jak informowaliśmy, wbrew obowiązującym obostrzeniom niektóre firmy postanowiły wznowić działalność. Przedsiębiorcy tłumaczą, że nie są w stanie przetrwać bez możliwości zarabiania. Po restauracjach czy solarium, w sobotę wieczorem otworzył się Klub Ambra w Blichowie pod Płockiem.

Klub Ambra już od pewnego czasu informował, że przystępuje do strajku przedsiębiorców. Jeszcze 22 stycznia br. właściciele pisali jednak, że po rozmowach zdecydowali się na zaczekanie do 1 lutego, kiedy to zapowiadano poluzowanie obostrzeń.

Jak wiadomo, te poluzowania nie dotyczą działalności klubów i dyskotek, w związku z czym podjęto decyzję o otwarciu klubu.

– Kolejny raz w tym tygodniu jako tonący i bezradny już przedsiębiorca odwiedziłem Instytucje oraz Służby kontrolne. Przygotowałem się i złożyłem obszerne zawiadomienie wraz z oświadczeniem o zamiarze wznowienia działalności, gdyż nie posiadam już innego wyjścia. Treść, jak i rozmowa mówiła o dogmatach, jakie dosięgają nas bez aktualnie wyciągniętej ręki od państwa – tłumaczy właściciel Ambry.

Dodaje, że od instytucji dowiedział się o konieczności przeprowadzenia kontroli.

– Kochani, to są ludzie, którzy wykonują swoje czynności i są w swoich godzinach pracy. Wierzę jeszcze w ludzi i w to, że po zdjęciu strojów służbowych poszczególnych instytucji, każdy jest również obywatelem i codziennie żyje tak samo jak my – czyli nijak w obecnych czasach – pisze przedsiębiorca, prosząc wszystkich, którzy odwiedzą lokal o zachowanie szacunku wobec osób i czynności, jakie mogą mieć miejsce.

W Płocku otwierają się restauracje, w pobliżu dyskoteka. Czy stracą dofinansowanie?

Zapowiada także, że Klub Ambra zostaje otwarty w nowej postaci.– Wszystkich naszych dotychczasowych klientów zapraszamy na budowanie struktur partii strajku przedsiębiorców. Gościem honorowym spotkania założycielskiego będzie Michał Wojciechowski – jeden z głównych liderów partii – wyjaśnia.

Spotkanie zaplanowano na sobotę o godz. 21, a każdy uczestnik wydarzenia ma być przy wejściu proszony o wypełnienie deklaracji wstępu do partii strajku przedsiębiorców.

Podobną akcję otwarcia w sobotę chciał przeprowadzić klub Banderoza w Witonii koło Łęczycy. Właściciele otrzymali jednak pismo z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy, iż zorganizowanie w dn. 30 stycznia br. dyskoteki wbrew przepisom Rozporządzenia Rady Ministrów, może skutkować naruszeniem przepisów art. 165 kodeksu karnego, który mówi o sprowadzeniu niebezpieczeństwa powszechnego.

Paragraf 1 tego artykułu brzmi: „Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach: 1) powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.

Dodatkowo, jeżeli następstwem tego czynu jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Policja ostrzega również, że w wyniku prowadzonych czynności przez sanepid, może zostać wydana decyzja o zaprzestaniu działań dyskoteki, która podlega natychmiastowemu wykonaniu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 14

 1. taka prawda says:

  Wystarczyło wywołać jedną plandemię , by rządy wielu krajów zrozumiały jakie to dla nich błogosławieństwo. Wystarczyło paru „ekspertów” Hebronów i innych Glutów by spacyfikować „płaskoziemców” od Amantadyny. Cała ułuda „demokracji” poszła w las. Konstytucja, swobody obywatelskie, gospodarcze, wolność przepływu ludzi i kapitału… Wszystko czym karmili was ostatnie 30 lat to kał!

 2. A ludzie dalej głupi says:

  Drugi tydzień stycznia uznawany jak za szczytowy okres zachorowań na grypę. Jak podaje „Sunday Times” z oficjalnych danych wynika, że w tym czasie liczba pacjentów z objawami grypopodobnymi zgłaszanymi lekarzom rodzinnym wynosiła zaledwie 1,1 na 100 000 osób. Dla porównania, średnia z ostatnich pięciu lat to 27 na 100 000 osób. Tak niski poziom zachorowań na grypę nie był spotykany od ponad 130 lat.

 3. Strong says:

  Przerażające jest to jak Polaków można łatwo zmanipulować. Ludzie oglądają tv i łykają wszystko jak pelikany.

 4. Pytam says:

  Czy szczepieni mają świadomość tego, że uczestniczą w eksperymencie medycznym i będą poddani obserwacji przez dwa lata? Czy o tym w ogóle wiedzą? Bo sądzę, że nie. A przypomnę, że według prawa uczestnictwo nieświadome w eksperymencie medycznym jest przestępstwem, nie ze strony uczestniczącego, tylko ze strony organizującego eksperyment. Obowiązkiem organizatora eksperymentu jest drobiazgowe poinformowanie o samym fakcie eksperymentu, o jego możliwych konsekwencjach i o możliwym przebiegu, a także o drodze odszkodowawczej, jaka przysługuje osobie biorącej udział w eksperymencie. Nic podobnego się nie zdarzyło

  • Zastanów się... says:

   Jesli jesteś medykiem i widzisz, że jest to przestępstwo zgłoś to do prokuratury…. Idąc na szczepienia ludzie są świadomi tego co się dzieje i nie chcą, aby zabrakło dla nich respiratorów ot co…

 5. Do miłośników Wiadomości i Faktów says:

  BEZPODSTAWNE zamykanie całych segmentów gospodarki jest ŁAMANIEM !!! Konstytucji poprzez ingerowanie w prawo własności!!! NIE MA żadnej pandemii. Owszem jest koronawirus, ale jak to z grypą. W Polsce od marca ub. roku (10 miesięcy) zmarło 37tys. osób, ale ok.85% miało choroby współistniejące. Samotny koronawirus był przyczyną śmierci ok. 5tys. (czyli 0,013% ludności Polski). To NIE JEST pandemia.

  • Zastanów się... says:

   Jeśli Pan/Pani taki mądry i wie lepiej to zapraszam do Sejmu. To niech Pan/Pani sobie wyobrazi, że państwo nie robi nic, nagle choruje połowa mieszkańców Płocka na COVID z czego niech 1/3 potrzebuje respiratora. Nie starczy dla każdego i też Pan/Pani powie to konstytucyjne prawo, aby zadbano o moje zdrowie i życie. No, ale cóż zwykły Kowalski nie otrzyma wówczas respiratora. Widzę, że ekspertów tutaj mamy wielu…

 6. Jaaa says:

  Zastanawia mnie jedno, dlaczego strajkujacy przedsiębiorcy nie apelują do ludzi (różne branże), aby kupowali ich produkty np. Restauracje. Dlaczego w mediach nie jest nagłośnienie pomóżmy im kupując raz w tygodniu obiad, aby mogli się utrzymać. Jednak otwarcie takiej restauracji powoduje dłuższy bezpośredni kontakt. Dotykamy tych samych przedmiotów itp. Porozmawiajcie może z kimś kto stracił kogoś bliskiego że względu na COVID. To nie zabawa. A mam wrażenie, że wszystko to dzieje się pod parasolem polityki…. Bo mi władza nie pasuje to spowoduje, aby ludzie mieli większe szanse się zarazić…

 7. Jagwiga 123 says:

  Otwieranie dyskotek, klubów. To jest roznoszenie tej zarazy. Powinni stacić dofinansowanie. Pretensję przedsiębiorcy to mogą mieć nie do rządu, za te restrykcje. Lecz do tej hołoty lesbijek, gejów. Pod przywódctwem tej wulgarnej. Lempard. Bo to przez te spedy uliczne.. Ta zaraża się rozpowszechnia

 8. Plocczanin says:

  Czy zdrowie i życie jest naprawdę więcej warte od zabawy i hulanki? Ludzie zastanówcie się zanim to zrobicie.Nie pod wpływem emocji ale tak na spokojnie kładąc na jednej szali życie na drugiej rozrywkę.Milego dnia wszystkim

 9. AnonimowyAnonim says:

  Klub dyskotekowy i partia – czy tylko mi to jakoś nie pasuje te zestawienie, budzi złe skojarzenia?

 10. dokładnie says:

  macie racje pertonews, to są zwykli pszestepmpcy, a odbjamtek na permiera kraju

  • AnonimowyAnonim says:

   Polecałbym w pierwszej kolejności nauczyć się ortografii, to jest wrócić grzecznie do szkoły, przeprosić polonistkę i „dukać” dyktanda aż do czasu nauki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU