REKLAMA

Oszuści w natarciu – podszywają się pod InPost i Żabkę. Zachęcają ściągnięciem aplikacji

REKLAMA

CSIRT KNF, czyli Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego poinformował o dwóch nowych sposobach oszustów na wyłudzanie pieniędzy. Dotyczą sieci InPost oraz sklepów Żabka.

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego poinformował o oszustwie, dotyczącym firmy kurierskiej InPost.

PowiązaneTematy

– Uwaga! Ostrzegamy przed nową kampanią podszywającą się pod firmę InPost. Cyberprzestępcy przygotowali fałszywą stronę, na której zachęcają do pobrania złośliwej aplikacji. Nie dajcie się okraść – oszuści w ten sposób próbują pozbawić Was oszczędności! – ostrzega CSIRT KNF.

Warto zwrócić uwagę na adres strony, którą posługują się przestępcy. Nosi nazwę aktualizacjakodu.com i NIE NALEŻY do sieci InPost.Przestępcy próbują również uzyskać dostęp do naszych płatności, wysyłając wiadomości o „wygranej”.

– Uwaga! Cyberprzestępcy kolejny raz podszywają się pod Żabka Polska i przesyłają wiadomości SMS z linkiem prowadzącym do fałszywej bramki płatności. Nie dajcie się na to nabrać i chrońcie swoje oszczędności! – apeluje CSIRT KNF.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU