Oszukał ludzi na ponad sto tysięcy złotych. Grozi mu 8 lat więzienia

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Płocka policja skierowała do prokuratury akt oskarżenia przeciwko 18-letniemu płocczaninowi. Mężczyzna dopuścił się wielokrotnych oszust przy zakupie towaru przez portale aukcyjne. Płocczanin oszukał ludzi na ponad sto tysięcy złotych. 

Funkcjonariusze z Płocka prowadzą tę sprawę od lipca 2013 roku. Teraz okazało się, że sprawcą jest 18-letni mieszkaniec Płocka. Mężczyzna został przyłapany przez policjantów na gorącym uczynku. Postawiono mu 69 zarzutów oszustwa.

– Z zebranego materiału dowodowego wynika, że młody mieszkaniec Płocka oszukał lub usiłował oszukać ludzi przy zakupie towarów przez internet. Mężczyzna uchylał się od płatności- podaje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. – Wszystkie wyłudzone przedmioty były sprzedawane w lombardach – dodał.

Łączna kwota, na jaką płocczanin oszukał swoje ofiary wyniosła ponad sto tysięcy złotych. Sprawa trafiła do płockiej prokuratury rejonowej, skąd akt oskarżenia zostanie przesłany do sądu. W kodeksie karnym za przestępstwo oszustwa przewidziana jest kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Podziel się:

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji