REKLAMA

Ostatni tydzień: 436 wykroczeń, 10 zatrzymanych praw jazdy, 5 nietrzeźwych kierowców [FILM]

REKLAMA

Grupa SPEED, która działa od lipca 2019 roku na terenie województwa mazowieckiego, tylko w ubiegłym tygodniu ujawniła 436 wykroczeń na drogach naszego województwa. Aż 308 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Nie jest tajemnicą, że prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków.

– Niedostosowana do warunków ruchu oraz nadmierna prędkość niesie za sobą nie tylko zagrożenie braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rodzaj doznanych obrażeń – ostrzega mazowiecka policja.Tylko przez ostatni tydzień (4-10 maja) policjanci z mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 436 wykroczeń popełnionych przez kierujących, z czego aż 308 to przekroczenia prędkości. Siedmiu z zatrzymanych kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali 20 dowodów rejestracyjnych, 10 praw jazdy i… 5 pijanych kierowców.

Przypomnijmy, że grupa SPEED powstała w lipcu 2019 roku na Mazowszu. Grupa ta ma na celu przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Doświadczeni policjanci grupy SPEED zwracają uwagę na nieprawidłowe zachowania na drodze i są wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Fck police says:

    Zlikwidować grupę speed bo służy tylko do zastraszania obywateli i dojenia ich z kasy do niczego więcej. A to że dbają o bezpieczeństwo to lewacka propaganda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU