REKLAMA

Ostatni dzień na PIT

REKLAMA

Jeszcze tylko dzisiaj można składać zeznania podatkowe za 2014 rok. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Płocku przypomina, że osoby, które spóźnią się ze złożeniem zeznania, nie będą mogły skorzystać z preferencyjnych form rozliczenia dla małżonków oraz osób samotnie wychowujących dzieci.

Jeśli należycie do grupy osób, którym złożenie rocznego PIT-u zupełnie wypadło z głowy, możecie to zrobić jeszcze dzisiaj w Urzędzie Skarbowym w Płocku do godz. 18.

PowiązaneTematy

Oczywiście, zeznanie podatkowe można wysłać także bez wychodzenia z domu, drogą elektroniczną, i to bez konieczności stosowania kwalifikowanego podpisu elektronicznego. – W tym roku Ministerstwo Finansów oddało w ręce podatników nową usługę – wstępnie wypełnione zeznanie dla najpopularniejszego PIT-37 (tzw. PFR) – informuje Maciej Imielski, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Płocku. – Wystarczy numer pesel, kwota przychodu za 2014 rok i za 2013 rok (co jest potrzebne do weryfikacji podatnika), a program wypełni zeznanie za nas – dodaje.

Nie oznacza to jednak, że to urzędnicy przejęli obowiązek dokonania rozliczeń za podatników. Nadal na podatniku spoczywa obowiązek rozliczenia swoich podatków, a więc również weryfikacji i ewentualnego uzupełnienia przedłożonej propozycji PFR. Rozliczenia można dokonać w części ogólnodostępnej Portalu Podatkowego (www.portalpodatkowy.mf.gov.pl).