Ostatni dzień maja na płockich drogach

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W piątek, 31 maja będą występować na terenie miasta utrudnienia w ruchu, związane z planowymi remontami. Pracować będzie również fotoradar straży miejskiej. Od piątku 31 maja do niedzieli 2 czerwca skrzyżowanie Jana Pawła II – Czwartaków (przy Galerii Wisła) będzie całkowicie zamknięte dla ruchu.

Przebudowa skrzyżowań na Podolszycach
Rejon skrzyżowania Wyszogrodzka – Jana Pawła II – Armii Krajowej (przy galerii Mazovia) oraz al. Jana Pawła II (przy Auchan)

Trwają roboty, związane z przebudową skrzyżowania al. Jana Pawła II – Armii Krajowej – Wyszogrodzka (przy Galerii Mazovia) oraz budową ronda na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Czwartaków (Auchan) i drugiej jezdni al. Jana Pawła II. W tym rejonie ze względu na duży zakres prac, związanych z przebudową oraz kolizjami roboty będą prowadzone przez cały czas realizacji inwestycji, czyli do 30 września. W trakcie prac nie jest planowane całkowite zamknięcie al. Jana Pawła II, jednak będą występowały utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych. Będą prowadzone roboty ziemne, budowlane i drogowe, związane z usuwaniem kolizji, przebudową sieci podziemnych telekomunikacyjnych elektrycznych, oświetlenia ulicznego, sygnalizacji świetlnej, gazowych itp.

Rejon skrzyżowania Jana Pawła II – Czwartaków (przy Galerii Wisła)
W weekend 31 maja – 2 czerwca skrzyżowanie Jana Pawła II – Czwartaków (przy Galerii Wisła) będzie całkowicie zamknięte dla ruchu. Zamknięcie skrzyżowania przy Galerii Wisła nastąpi w piątek 31 maja ok. godz. 10. Skrzyżowanie będzie dostępne dla ruchu od poniedziałku 2 czerwca od godz. 4.

Przebudowa skrzyżowań w Al. Jachowicza

Od piątku 24 maja do 2 czerwca nastąpi zwężenie jezdni południowej w kierunku Podolszyc. W tym czasie skrzyżowanie pozostanie przejezdne, jednak dostępny będzie tylko jeden pas ruchu na jezdni południowej. W trakcie prac będzie dochodziło do rotacyjnych wygrodzeń na jezdni, dlatego apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do znaków drogowych i wyznaczonych objazdów.
W rejonie skrzyżowania obowiązuje zwężenie jezdni i ograniczenie prędkości.

Koszenie trawy i prace na zieleńcach
Trwają prace, związane z koszeniem trawy w pasach drogowych i zieleńcach w Płocku, a także prace pielęgnacyjne zieleni miejskiej.

Harmonogram prac

Malowanie pasów
Trwają prace, związane z malowaniem oznakowania poziomego na drogach w granicach administracyjnych miasta. Zgodnie z założonym harmonogramem robót, w pierwszej kolejności jest wykonywane odnawianie oznakowania na drogach krajowych, wojewódzkich i powiatowych. Realizacja robót malarskich uzależniona jest od warunków atmosferycznych. W celu zminimalizowania uciążliwości i utrudnień w ruchu drogowym malowanie oznakowania poziomego jest sukcesywnie realizowane głównie w godzinach nocnych i poza godzinami popołudniowego szczytu komunikacyjnego. W okresie realizacji prac mogą jednak na terenie miasta występować lokalne utrudnienia w ruchu.

Utrudnienia w ruchu

Skrzyżowanie Bielska – Targowa: roboty drogowe są prowadzone po północno-zachodniej stronie ul. Bielskiej (DK60). MZD apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu.

Na Trasie Popiełuszki – odcinek od ronda Wojska Polskiego do Mostu Solidarności – (DK60 i DK62) została wprowadzona czasowa organizacja ruchu, w związku z budową Centrum Graniczna i węzła komunikacyjnego Graniczna. Występuje zwężenie jezdni i ograniczenia prędkości. Wskazane jest zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do nowego oznakowania.

Ponadto utrudnienia występują na:
– skrzyżowanie WYSZOGRODZKA / ARMII KRAJOWEJ / JANA PAWŁA II – przebudowa skrzyżowania
– skrzyżowanie JANA PAWŁA II / CZWARTAKÓW – przebudowa skrzyżowania
– skrzyżowanie ARMII KRAJOWEJ / SIKORSKIEGO / BATALIONU PARASOL – przebudowa skrzyżowania
– skrzyżowanie JACHOWICZA / 11 LISTOPADA – przebudowa skrzyżowania
– ul. GRABÓWKA – budowa ścieżki rowerowej
– ul. CHOPINA – budowa chodnika i ścieżki rowerowej
– ul. OTOLIŃSKA – budowa chodnika i ścieżki rowerowej
– ul. KOLEGIALNA – wygrodzenie chodnika, zakaz ruchu pieszych.

31 maja fotoradar Straży Miejskiej będzie pracował na:

–  Al. Kobylińskiego,
– ul. Mickiewicza,
– ul. Kochanowskiego,
– ul. Słoneczna.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji