Oskarżony o napaść na policjantów nastolatek usłyszał dziś wyrok

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W środę o godz. 11 w Płocku wyrok usłyszał szesnastolatek, który w ubiegłym roku zastawił pułapkę na policjantów w miejscowości Tańsk-Przedbory, w okolicach Mławy. Jego proces zaczął się w lutym br.

Płocki sąd zdecydował, że nastolatek będzie sądzony jak dorosły. Prokuratura wnioskowała o 25 lat bezwzględnego więzienia. Sąd wziął pod uwagę młody wiek oskarżonego i wymierzył mu karę 15 lat pozbawienia wolności.

Ruszył proces 15-latka

Przypomnijmy – w lutym ubiegłego roku we wsi Tańsk-Przedbory, w okolicach Mławy, piętnastoletni wówczas Damian Ch. zwabił policjantów do domu pod pozorem zgłoszenia awantury domowej, po czym uderzył trzydziestoletnią funkcjonariuszkę siekierą w tył głowy. Jej partnerowi udało się obezwładnić napastnika, który teraz będzie sądzony jak dorosły.

Raniona policjantka z obrażeniami czaszki w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Lekarzom udało się ją jednak uratować. Piętnastolatek, który – jak się okazało – miał we krwi ponad 2 promile alkoholu, usłyszał we wrześniu dwa zarzuty usiłowania zabójstwa oraz zarzut spowodowania ciężkich obrażeń.

Oskarżony sam przyznał, że chciał zabić funkcjonariuszy, a następnie zabrać im broń i radiowóz. Celem było kolejne morderstwo – tym razem sąsiada, z którym był skonfliktowany. Raniona wówczas policjantka do dziś przebywa na zwolnieniu lekarskim.

 

Podziel się:

2 komentarze

    • Nieciekawy cywil na

      “Sąd wziął pod uwagę młody wiek oskarżonego i wymierzył mu karę 15 lat pozbawienia wolności.” Poszerzanie wiedzy już we własnym zakresie.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji