REKLAMA

ORLEN zaprasza najmłodszych na już ostatni spektakl

REKLAMA

PKN Orlen zaprasza na ostatnie spotkanie ze sztuką dla najmłodszych w ramach projektu „ORLEN Dla Płocka – dzieciństwo z uśmiechem”. Tym razem dzieci będą mogły obejrzeć spektakl „Tajemnicze Przypadki Świętego Mikołaja”.

Spotkanie teatralne wystawiane jest w tym roku już po raz dziesiąty w ramach projektu „ORLEN DLA PŁOCKA – dzieciństwo z uśmiechem”. Tym razem widzowie poznają opowieść o sekretach Świętego Mikołaja.

PKN ORLEN, który jest inicjatorem i sponsorem cyklicznych spotkań najmłodszych ze sztuką teatralną, zaprasza dzieci w wieku 4-9 lat i ich rodziców już w najbliższą niedzielę, 3 grudnia do Spółdzielczego Domu Kultury Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej przy ul. B. Krzywoustego 3. Przedstawienie zostanie zaprezentowane dwukrotnie, najpierw o godz. 11, a następnie o 14.

Będzie to już ostatnie z serii spotkań w ramach projektu „ORLEN DLA PŁOCKA – dzieciństwo z uśmiechem”, podczas których aktorzy bawią się wspólnie z młodymi widzami. Tym razem będzie to świąteczna opowieść w wykonaniu artystów włocławskiej sceny teatralnej pt. „Tajemnicze Przypadki Świętego Mikołaja”, które będzie chciał opisać reporter z pewnej gazety. Zależy mu oczywiście na tym, aby opisać te największe sekrety. Napotkane przez niego elfy opowiadają mu historię z życia dobrego dziadunia. O tym, jak był na Dzikim Zachodzie, czego nauczył piratów, którzy go porwali, w czym pomógł ufoludkom. Reporter tak angażuje się w pisanie o Mikołaju, że zapomina o świętach, a jego rodzina spędza je bez niego. Na szczęście Święty Mikołaj ma pewien plan…

Przypomnijmy, że od marca co miesiąc dzieci i ich rodzice mogli oglądać spektakle artystów z całej Polski. Na scenie Spółdzielczego Domu Kultury w Płocku gościło ponad 30 aktorów teatrów z Łodzi – „Ależ Gustawie!” i „Piccolo”, Torunia – „Teatr Lalek Zaczarowany Świat”, z Wrocławia – „Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza”, z Warszawy – „Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi”, Słupska – „Teatr Władca Lalek” oraz Gdańska – „Teatr Katarynka”.– We wszystkich spektaklach udział wzięło 4 tysiące najmłodszych widzów z opiekunami, którzy w trakcie spotkań rozwiązywali także 120 quizów, malowali buźki w kolorowe wzorki oraz bawili się stempelkami, balonami i zajadali słodkimi łakociami – opowiadają organizatorzy spotkań.

Zdaniem uczestników, spotkania z niezwykłymi gośćmi były dla młodych widzów bardzo emocjonujące, bo wzruszały i bawiły. Spektakle były także pouczające, ponieważ zawsze dotyczyły ważnych tematów, np. przyjaźni, miłości, dobrego zachowania. Mądra bajka z morałem to przecież najskuteczniejsza lekcja, która na długa pozostanie w pamięci dziecka.

Zainteresowanych zapraszamy po odbiór bezpłatnych wejściówek do SDK PSM L-W przy ul. B. Krzywoustego 3: w środę 29 i czwartek 30 listopada. Godziny dystrybucji biletów dostosowane zostały do potrzeb pracujących rodziców i opiekunów. Zaproszenia rozdawane będą od godziny 17 do wyczerpania dziennego limitu biletów.

W celu zapewnienia dzieciom dogodnych warunków obejrzenia spektaklu oraz ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na jedno zaproszenie może wejść jeden opiekun z dzieckiem. Jednocześnie informujemy, iż jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie wejściówki.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU