Orlen wprowadza nowe paliwo. Ma specjalne właściwości

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

PKN ORLEN od środy wprowadził na swoich stacjach nowe paliwo, które ma lepsze właściwości czyszczące i redukuje emisję. EFECTA 95 i EFECTA Diesel mają czyścić silnik i tym samym zadbać o jego żywotność i wydajność. Nowe paliwa zastępują dotychczasowe EuroSuper 95 i Ekodiesel Ultra.

Właściwości nowych paliw potwierdzono podczas przeprowadzonych testów. Jak informuje biuro prasowe koncernu, w przypadku benzyny EFECTA 95 potwierdzono jej właściwości usuwania istniejących osadów do 65% oraz przeciwdziałania powstawaniu nowych nawet w 98%.

– Paliwo zmniejsza tarcie, osiągając w testach o 30% lepszą smarność w stosunku do benzyny nieuszlachetnionej. Produkt długo zachowuje swoje właściwości, chroniąc elementy silnika przed korozją czy fizycznym zużyciem – zapewnia koncern.

Również i olej napędowy, EFECTA Diesel, dzięki zaawansowanym technologiom wymywa osady i utrzymuje w czystości elementy układu paliwowego oraz silnika.

– Na podstawie wyników badania właściwości czyszczących wykazano, że EFECTA Diesel pomaga usunąć minimum 50% osadów już po pierwszym tankowaniu pełnego baku. Regularna jazda na tym paliwie umożliwia przywrócenie pierwotnej wydajności wtryskiwaczy nawet do 98%. Paliwo ułatwia także pracę pomp i wtryskiwaczy przez ograniczenie tarcia oraz zapewnia ochronę powierzchni elementów silnika przed korozją. Zastosowane rozwiązanie ograniczające pienienie, ułatwia tankowanie paliwa EFECTA Diesel – wyjaśniają w Orlenie.

Testy potwierdziły również skalę redukcji emisji, którą można uzyskać dzięki stosowaniu paliw EFECTA. W stosunku do paliw nieuszlachetnionych, nowa benzyna EFECTA 95 pozwala zredukować emisję tlenków azotu o ok. 8% oraz cząstek stałych o 51%. Z kolei EFECTA Diesel pozwala zredukować emisję tlenków azotu o ok. 4%, a cząstek stałych o 44%. W ramach testów potwierdzono również redukcję emisji CO2.

– Na niezwykle konkurencyjnym rynku, na którym operujemy, nie da się uzyskać przewagi, bez inwestycji w rozwój produktów i usług – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN. – Paliwa, które dziś wprowadzamy, są doskonałym przykładem tego, jak innowacyjność może wyglądać w praktyce. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii, udało nam się stworzyć produkty, które plasują nas w europejskiej czołówce wytwórców paliw, przynosząc jednocześnie wymierne korzyści naszym klientom – podkreślił Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Zbigniew Leszczyński, Członek Zarządu ds. Sprzedaży, PKN ORLEN tłumaczył natomiast, że proces wdrożenia nowych paliw wiązał się z szeregiem wyzwań logistycznych i technologicznych. – Dlatego dziś możemy mówić o sukcesie. W całej naszej sieci, liczącej w Polsce ponad 1700 obiektów, dostępne są dziś paliwa EFECTA, które wyznaczają rynkowe standardy w zakresie dbałości o żywotność i wydajność silników. Jestem przekonany, że produkty te nie tylko pozwolą nam umocnić relacje z dotychczasowymi klientami, ale również dotrzeć do nowych grup konsumentów – powiedział Zbigniew Leszczyński.

Zgodnie z informacją PKN ORLEN, właściwości czyszczące nowych paliw EFECTA zostały potwierdzone w rygorystycznych testach przeprowadzonych przez certyfikowane laboratoria SGS, światowego lidera i innowatora w dziedzinie kontroli, badań i certyfikacji. Z kolei zadaniem firmy BOSMAL było dokonanie sprawdzenia nowych paliw w warunkach eksploatacji z zastosowaniem najnowszych dostępnych metod i procedur testów. Poszczególne etapy testów odzwierciedlały zarówno zmienny ruch miejski, jak i autostradowy.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji