Orlen Wisła wygrywa w Opolu

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock pewnie wygrali z Gwardią Opole. Podopieczni Manolo Cadenasa imponowali skutecznością zwłaszcza w pierwszej połowie, która zadecydowała o dalszych losach tego pojedynku.

Nafciarze rozpoczęli od wysokiego „C”. Podopieczni Manolo Cadenasa od pierwszych minut zdecydowanie zaatakowali. Po pierwszych dziesięciu minutach tablica świetlna pokazywała wynik 2:9 dla Orlen Wisły. Nafciarze bez problemu forsowali wysoką obronę gospodarzy i popisywali się celnymi rzutami z drugiej linii – przewaga bramkowa między obiema ekipami urosła do dziesięciu oczek. Po kwadransie gry na parkiecie zameldował się Paweł Paczkowski, którego nie oglądaliśmy od pięciu miesięcy. „Paczas” po kilku minutach wpisał się także na listę strzelców. Płocczanie pewnie kontrolowali sytuację na parkiecie, a wynik do przerwy (9:20) właściwie rozstrzygnął losy meczu.

W drugiej części meczu Wisła zwolniła, a piłkarze Gwardii zaczęli trafiać do bramki Nafciarzy. Podopieczni Manolo Cadenasa zaczęli mieć problemy ze stworzeniem dogodnej sytuacji strzeleckiej. Drużyna z Płocka ewidentnie nie forsowała tempa i skupiła się na utrzymaniu przewagi wypracowanej przed przerwą. Cel ten udało się zrealizować. Nafciarze wygrali z Gwardią Opole 25:34 (9:20).

Najbliższy mecz Orlen Wisła Płock zagra w środę 18 września w Orlen Arenie. Przeciwnikiem nafciarzy będzie Górnik Zabrze. Początek meczu o godz. 18.

Gwardia Opole – Orlen Wisła Płock 25:34 (9:20)

Gwardia: Ł.Romatowski (0% 0/0, 0/2 k), A.Malcher (34% 16/44, 0/3 k) – P.Swat, P.Prokop(4, 2/3k), M.Drej(4), W.Knop(3), J.Płócienniczak(2), R.Lasoń(2), M.Migała(1), P.Adamczak(2), M.Vukčević, J.Kłoda(3), P.Adamczak(3), M.Szolc(1).
Orlen Wisła: M.Šego (45% 17/37, 1/3 k), A.Morawski (25% 1/4, 0/0 k) – V.Ghionea(11, 3/3k), Z.Kwiatkowski, M.Toromanović(2), N.Eklemović(1), P.Paczkowski(3), M.Lijewski(1), M.Jurkiewicz(6), B.Kavaš(2), P.Nenadić(6, 2/2k), I.Milas(2).

Upomnienia: J.Kłoda, P.Adamczak – M.Toromanović, P.Paczkowski.
Kary: Gwardia 14 min (J.Płócienniczak 4 min, M.Szolc 4 min, W.Knop 2 min, P.Prokop 2 min, J.Kłoda 2 min ) – Orlen Wisła 2 min (B.Kavaš 2 min).