Orlen Wisła traci punkty. Remisuje z MMTS Kwidzynem

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Orlen Wisła Płock zremisowała na wyjeździe w meczu 11. kolejki PGNiG Superligi z MMTS Kwidzyn 21:21.

Potwierdziły się przedmeczowe przewidywania. Gospodarze od pierwszych minut wykorzystywali osłabienia kadrowe Nafciarzy. Wiślacy grali bez przekonania, Petar Nenadić był skrzętnie pilnowany przez gospodarzy, a Nafciarzom brakowało siły rażenia w ataku. Na domiar złego parkiet opuścił Adam Wiśniewski. Popularny “Gadżet” doznał urazu po przypadkowym starciu z Tomaszem Kilngierem.

Podopieczni Manolo Cadenasa znajdowali się w fatalnym położeniu – przegrywali z teoretycznie słabszym przeciwnikiem różnicą pięciu punktów (9:4), a na parkiecie brakowało podstawowych piłkarzy. Chwilową receptą na grę Nafciarzy okazała się przerwa, o którą poprosił… trener MMTS-u. Tuż po niej Orlen Wisła zapisała na swym koncie dwa trafienia. Zdawało się, że Wiślacy odzyskali swój rytm gry. Niestety, tak się nie stało. W grze gości ponownie pojawiła się nieskuteczność. Piłkarze z Kwidzyna w ostatnich minutach wręcz znokautowali podopiecznych Cadenasa, schodząc do szatni z wynikiem 15:9 dla MMTS-u.

Początek drugiej części meczu to odmieniona postawa Nafciarzy. Trener Orlen Wisły zdaje się odpowiednio zmobilizował swoją drużynę, gdyż rozpoczęła ona pogoń za remisem. W 40. minucie wynik brzmiał 15:13. W grze Wisły brakowało jednak spokoju, przez co gospodarze utrzymywali swoją przewagę.

Przełamanie nastąpiło w 50. minucie. Goście zdobyli kontaktowego gola (19:18), a Manolo Cadenas poprosił o czas.  Nafciarze po raz kolejny zwarli szyki obronne, udaną interwencją popisał się Marin, a Nenadić trafił na 20:20. Kilka chwil później Bostjan Kavaš dał nam pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu 21:20. Było to jednak ostatnie trafienie niebiesko-biało-niebieskich tego dnia. Tuż przed końcem meczu gospodarze doprowadzili do wyrównania.

MMTS Kwidzyn – Orlen Wisła Płock 21:21 (15:9)

Orlen Wisła: Wichary, Šego – Wiśniewski, Nikcević 2, Nenadić 10(7k), Milas, Eklemović, Kević 2, Kavaš 2, Zrnić 2, Toromanović 3, Kwiatkowski