Orlen Wisła Płock wygrywa z Kwidzynem. Pewne zwycięstwo Nafciarzy [ZDJĘCIA]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pewnym zwycięstwem szczypiornistów z Płocka zakończyło się środowe spotkanie w Orlen Arenie. Nafciarze zmierzyli się z MMTS Kwidzynem w meczu kończącym fazę zasadniczą PGNiG Superligi.

Spotkanie z ekipą z Kwidzyna było ważnym sprawdzianem dla podopiecznych Manolo Cadenasa, bo choć wszystkie karty już rozdane, to środowy mecz był pierwszym i ostatnim testem przed rozgrywkami Final Four Pucharu Polski.

Początek spotkania rozpoczął się dość niepozornie. Nafciarze ewidentnie nie chcieli przesadnie forsować tempa gry. Taka taktyka okazała się jednak zgubna, a zbytnie rozluźnienie w pierwszych minutach meczu poskutkowało prowadzeniem gości 2:3. Podopiecznym Manolo Cadenasa brakowało koncentracji, co było widoczne szczególnie w szykach obronnych.

Przebudzenie nastąpiło dopiero po dziesięciu minutach. Wówczas na boisku pojawili się Kamil Syprzak i Angel Montoro. Gospodarze rozpoczęli mozolne budowanie swojej przewagi nad gościem. Pomimo tego, MMTS nie marnował czasu. Zespół z Kwidzyna wykańczał akcje ze skrzydła i cały czas gonił wynik. W 20. minucie meczu tablica świetlna pokazywała remis 11:11. Wówczas nastąpiło przebudzenie. Nafciarze rzucili się do ataku, by po chwili na koncie Orlen Wisły pojawiły się trzy bramki przewagi. Wreszcie zaczęła grać obrona, co przyniosło wyczekiwane efekty. Pierwsza połowa zakończyła się pięciobramkowym prowadzeniem gospodarzy 18:13.

Po wznowieniu tempo jeszcze bardziej wzrosło, a Wiślacy trafili do bramki MMTS-u trzy razy z rzędu. Do siatki trafił też Zbigniew Kwiatkowski, był to jego pierwszy mecz po przerwie spowodowanej kontuzją.

Zgodnie z zapowiedziami, trener Cadenas wprowadzał zmiany w składzie. Hiszpański selekcjoner chciał, by każdy z zawodników spędził na boisku chociaż kilka minut. Test ten okazał się przy okazji niezwykle efektywny pod względem bramek. W 42. minucie przewaga Orlen Wisły sięgnęła dziesięciu oczek (29:19), a losy spotkania były już rozstrzygnięte.

Do końca meczu przebieg spotkania nie uległ już zmianie. Nafciarze atakowali, a gościom duże problemy sprawiała wysoko grająca obrona Wiślaków. Wszystko to przełożyło się na efektowne zwycięstwo Orlen Wisły Płock, 41:25.

Orlen Wisła Płock – MMTS Kwidzyn 41:25 (18:13)

Orlen Wisła: M.Šego (41% 8/20, 1/2 k), M.Wichary (37% 7/18, 0/1 k) –  I.Nikčević(2), V.Zrnić(6, 2/2k), A.Wiśniewski(1), V.Ghionea(6, 3/3k), K.Syprzak(4, 1/1k), M.Toromanović(1), Z.Kwiatkowski(2), P.Nenadić(2, 1/1k), J.Kević(2, 1/1k), M.Lijewski, N.Eklemović(2), A.Montoro(5), I.Milas(2), M.Jurkiewicz(6)

MMTS: P.Kiepulski (19% 8/36, 0/6 k), M.Kochański (0% 0/5, 0/2 k) – M.Daszek(5, 2/2k), M.Seroka(5), A.Nogowski(4, 0/1k), W.Jędrzejewski, M.Peret, D.Dobosz(1), P.Rosiak(2, 0/1k), B.Grzymski(1), P.Zadura(4), P.Genda(3), K.Sadowski Upomnienia: M.Jurkiewicz, A.Montoro – A.Nogowski

Kary: Orlen Wisła 8 min (A.Wiśniewski 2 min, M.Jurkiewicz 2 min, K.Syprzak 2 min, I.Milas 2 min) – MMTS 14 min (W.Jędrzejewski 4 min, M.Peret 4 min, P.Zadura 2 min, D.Dobosz 2 min, M.Daszek 2 min).