REKLAMA

Orlen Wisła Płock ma nowego trenera

REKLAMA

23 czerwca odbyła się konferencja prasowa, podczas której został oficjalnie przedstawiony nowy trener Wisły Płock – Piotr Przybecki. Już od 1 lipca zastąpi on dotychczasowego Manolo Cadenasa.

Piotr Przybecki to polski piłkarz ręczny, były reprezentant Polski, uczestnik Mistrzostw Europy 2004. Zanim trafił do Wisły Płock, był szkoleniowcem w klubie Śląsk Wrocław, z którym związał się na okres 2 lat. W końcu przyszedł czas na zmiany…

Jak zapowiedział, nadal będzie współpracował z dotychczasowym sztabem szkoleniowym, czyli Krzysztofem Kisielem oraz Arturem Góralem.

– Chciałbym z drużyną Orlen Wisły Płock grać o jak najwyższe cele. Wiem, że to duże wyzwanie i chcemy je podjąć. Być może kiedyś uda nam się zdetronizować Kielce – mówił.

Jak się okazuje, oprócz nowego szkoleniowca, została poruszona druga, równie ważna kwestia. Zespół podpisał kolejną umowę sponsorską z PKN Orlen, która będzie obowiązywała aż do 30 czerwca 2019 roku. Także Miasto Płock podjęło się dalszego finansowania grupy.W połowie lipca ruszą przygotowania do nowego sezonu, pod okiem nowego trenera. Cele postawione na najbliższy czas to przede wszystkim walka o mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski, a także długo wyczekiwany awans do rundy TOP 8 w Lidze Mistrzów.

Na tę chwilę drużyna liczy 17 zawodników. Nie jest to jednak stały skład, gdyż okazuje się, że już niebawem dołączy do niej dwóch nowych graczy: bramkarz i rozgrywający.

Trwają również rozmowy i ustalenia odnośnie zawodników, którzy mieliby znaleźć się na pozycji rozgrywającego. W ich finalizacji nie jest problemem kwestia finansowa, lecz rozbieżność dotycząca długości trwania umów. Orlen Wisła Płock nie chce podpisywać kontraktu na rok, a minimum na dwa lata. Tylko takie kontrakty uwzględnia w swoich negocjacjach. Rozmowy trwają, a więc wciąż możemy mieć nadzieję, że zakończą się sukcesem. Decyzję zespół zostawia już samym zawodnikom.

Oby nowe zmiany przyniosły jeszcze większe efekty i powiększyły dorobek sukcesów Orlen Wisły Płock. Będziemy mogli się o tym przekonać już od najbliższego sezonu 2016/2017.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU